Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan történik a halott...

Hogyan történik a halott beteg eltávolítása a kórteremből?

Figyelt kérdés
Laikusként elég ijesztőnek tűnik, amikor az orvos észrveszi a betegen az exitálás jeleit, azt meg is állapítja. Utána mi történik pontosan? Becsomagolják ott helyben a holttestet? Hogy szállítják el a teremből a hullaházba? Minden kórház aljában van egy ilyen hullaház, vagy az csak kifejezetten a patológián van? Gondolom nem szokták mindenki előtt tologatni a hullát nem? Hanem van erre valami külön folyosó?

2020. okt. 1. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Letakarják, leviszik a hűtőbe. A zsákot a temetkezési vállakozó intézi, felszámolja azt is.
2020. okt. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az ágyban lepedővel eltakarják az arcát. Nincsenek titkos folyosók mindenki előtt viszik ki a kórteremből a szokásos útvonalon, teljes takarásban.

Minden beteg, aki kórházban hal meg először a patológiára kerül, onnan kerül az esetleges boncolás után elszállításra a temetőhöz tartozó halottas házba.

2020. okt. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Patológia a kórház egyik osztálya, alagsorban van. Ahol végzik az esetleges boncolást is, ha kéri a hozzátartozó. Hozzátartozónak ruhát kell bevinnie, intézni a papírokat stb. Öltöztetés kb 15.000Ft amit a patológián ki is kell fizetni.
2020. okt. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már egyszer, egy forgalmas folyosón toltàk a lifthez , közben viccelődtek a beteghordók. Tudom nekik ez munka, minden napos, de mégis csak egy ember, valaki szerette fekszik ott. Belegondoltam akkor, hogy nemrèg az èn apukàmat is ott toltàk, nem volt kellemes :(
2020. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: őszinte részvétem édeasapád elvesztése miatt.
2020. okt. 2. 18:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekik ez mindennapos. Én lehet helyben elájulnék. Nem vagyok egy gyenge alkat, de én a kórházi látogatásokat nagyon nehezen viselem. A szagok, a hely, a jajgató beteg...Nem tudom hogyan reagálnék, ha látnám, hogy előttem tólják el a beteget.
2020. okt. 2. 18:47
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Köszönöm. Igazából valamikor én is így gondoltam. De míg apu mellett voltam sok olyat làttam, amit azelőtt nem szívesen néztem volna. Az ember megedződik, én legalább is, miután apu meghalt nem kapok sokkot más halottól. Lehet ez gonoszul hangzik, lehet bennem van a baj, de már nem üt meg úgy egy "idegen" Mondjuk falubeli halàlhíre. Sajnàlom persze, de már be tudom làtni, hogy ilyen az èlet.
2020. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. Nekem anyum halt meg 2 hete. Ma volt a temetése. Onnan is tudom ezeket. Évekig betegeskedett, nagyon gyenge volt. Én is a vártnál jobban viseltem a dolgot. Mikor látod, hogy valaki hogyan épül le már nem úgy gondolsz a halálra mint mikor egészséges az illető. Szó szerint megváltás számára. Ha hirtelen történik, mondjuk balesetben és fiatalon, szerintem az sokkal megrázóbb lehet.
2020. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!