Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Scheuermann kórt felnőtt...

Scheuermann kórt felnőtt korban lehet még kezelni?

Figyelt kérdés
Még középiskolában derült ki, hogy Scheuermannos vagyok. Akkor javasolt az orvos ilyen gumis tartásjavítót, illetve gyógytornát. A tartásjavítót nem sokat hordtam mert nagyon bevágott, széthorzsolta a bőrömet. Pár óra használat után elviselhetetlen volt. Tornára féltem egyedül elmenni. Most itt vagyok 23 évesen az egyetemi tanulmányaim végén. Mióta felköltöztem a kollégiumba, az utóbbi egy hónapban valami rosszabb lett. Ülni se kényelmes, feküdni sem, folyamatosan fáj a hátam, illetve újonnan láthatóan kidomborodnak a hátamon a csigolyák és fáj hátra dőlni rá. Nem tudom, hogy ezt most a kolis vékony, kemény szivacs matrac miatt van vagy esetleg történt valami amitől rosszabb lett (remélem csak átmenetileg ilyen most). Sok helyen olvasom, hogy felnőtt korban már végleges lesz a betegség. Esetleg lehet rajta valamit segíteni? Valakinek tapasztalat?

2020. okt. 1. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornára kell járni. 10 alkalom. Ott megtanulod a gyakorlatokat és utána életed végéig csinálni kell napi színten. És akkor tünetmentes lehetsz. Nekem is ez van. :(
2020. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd utánanézek. Sajnálom, hogy neked is el kell viselned ezt a betegséget. A legrosszabb, hogy a kialakulásának az oka nem ismert. Ezen nehéz túltenni magam, hogy miért kaptam ezt a sorsot? Hogy soha nem lehet szép egyenes hátam, még ha kihúzom magam akkor sem. Családban senkinek sincs ilyen betegsége, még testvéremnek sincs.
2020. okt. 2. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kívülről nem látszik. Nálunk sincs másnak a családbab. A feloldali táskahordás nekem gyanús hogy közrejátszott.
2020. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hogy alakul tornára? Sikerül koeigalni,erősíteni?
2022. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Torna segít elég jól eddig. Egészséges már soha nem lesznek a csigolyáim, de tornával azért ki lehet hozni a legjobbat belőle.
2022. jan. 6. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Életem végéig napi szinten??? Ez nem hangzik túl jól... Mennyi idő egy ilyen torna?
2023. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!