Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatal felnőtt korban inzulin...

Fiatal felnőtt korban inzulin függő cukorbeteg esetében, ha nem figyel semmire csak beadja a szurit és kész?

Figyelt kérdés

És kész.. De magas a cukra, abból jó nem sül ki, ugye?


Hiába fiatal,nem, vagy rosszul gondolom?

Oda kell figyelni, akkor is ha valaki fiatal, legalábbis ha szeretné megélni az idős kort


2020. ápr. 5. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fiatalon is be kell tartani a diétára vonatkozó előírásokat, a kora és önmagában az inzulin nem fogja megvédeni a szövődményektől.
2020. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amúgy itt megnézheted milyen szövődményekkel járhat.


[link]

2020. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismim aki semmit nem tart be, össze vissza zabál, de szó szerint. Már már beteges mennyiségeket eszik..Nem is értem hogy lehet ezt neki.
2020. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De mégis hogy maradnak ilyennel életben?

Más 12 es értékkel már kómába esik.


Akiről írok, az meg reggel 17 18 cukorkát mér.

2020. ápr. 5. 11:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Vannak akik évekig élnek így, nem figyelve semmire, fájdalmat nem érezve, de amikor jön a baj, a szövődmények, az hirtelen jön és akkor már sajnos késő.

Rossz stratégia a "minek tartsam be, hisz nem érzek bajt" stratégia, aztán majd hirtelen jönnek a nagyon súlyos szövődmények...

2020. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp reagál a magas cukorra, sokan (akik nem figyelnek oda) meg sem érzik, csak amikor már baj van akkor szembesülnek a problémával.
2020. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fiatal szervezet, még sokkal jobban tudja tolerálni ezeket a dolgokat, de ez nem azt jelenti, hogy elbírja vagy nem szükséges kezelni. Pont hogy ilyenkor merül ki teljesen a szervezet, aztán majd később üt vissza nagyon csúnyán.

Nyilván nem fájdalmas betegség, rosszabb a compliance, de hát majd megtudja hosszútávon...

2020. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vakság, vesekárosodás (vagy leállás), neuropátia, végtagoknál erek károsodása, stb, ezek akármikor bekövetkezhetnek.
2020. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12-es értékkel senki nem esik kómába, normális embernek is felmehet addig a cukra.

Én is fiatal vagyok, és én is szúrom magam.nagyjábol betartom a diétát, rendesen adom az inzulint is. Mégis előfordul hogy 15 vagy akár 20 fölötti értéket mérek. A tartósan magas vércukorszintnek nem most, hanem 20 év múlva lesz majd következménye,pl látásvesztés, lábamputáció...

2020. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezt azért írtam, mert egy régi barátom pl 13 al került kórházba..
2020. ápr. 6. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!