Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet az embernek valamilyen...

Lehet az embernek valamilyen szívbetegsége a későbbiekben ha a családban már volt szívbeteg?

Figyelt kérdés

Helló.

Nos kicsit érdekes kérdés lehet de nagyon érdekelne a dolog, mert mielőtt megszülettem volna, volt egy húgom de ő szívbetegségben meghalt, nem sokkal születése után és utána jöttem én. Valami ilyet mesélt a család. Eddig semmi rendellenességet nem tapasztaltam, csak elég régóta mintha fájna a szívem néha, főleg mostanában. Tudom, hogy a szív nem fájhat de olyan. Létezhet olyan, hogy öröklődhet valamilyen szívbetegség a későbbiekben is akár, ha eddig semmi nem volt? Meg mindig is érdekelt, hogy mennyire ritka vagy gyakori, hogy két testvér közül ha az egyik szívbetegen születik és a másik teljesen egészséges? Vagy a másik is valamilyen szinten "hordozza" és ha eddig nem a későbbiekben kialakulhat. Bocsánat ha hülyén hangzik, de régóta érdekel a dolog és a családom egyáltalán nem beszél a volt húgomról, csak egyszer akkor is azért, mert találtunk néhány régi videót és egyiken a szívverése volt épp.



2020. okt. 5. 03:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A testvérednek valószínűleg nem örökletes szívbetegsége, hanem fejlődési rendellenessége lehetett. Hidd el, hogy ha nem is emlékszel, kis korodban kivizsgálták nálad, és ha lenne valós kockázat, akkor rendszeresen ellenőrzésekre kellene járnod.
2020. okt. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor megnyugodtam :D.
2020. okt. 5. 04:00
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Tudom, hogy a szív nem fájhat"


Ezt írtad,,Ez komoly?

2020. okt. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Lehet az embernek valamilyen szívbetegsége a későbbiekben ha a családban már volt szívbeteg?"


Bárkinek bármilyen betegsége lehet. Szívbetegsége is. Függetlenül attól, hogy a családban milyen betegség volt. Olyan soha nem lehet kimondani, hogy valakinek biztos nem lesz a jöbőben szívbetegsége.

2020. okt. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha elotted volt, akkor novered.

Vagy unokatesorol van szo?


Faradt nem vagy?kimerult. attol is erezni lehet ilyesmit.

2020. okt. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"A szív nem fájhat" Hát hogyne fájhatna, csak ezt az idióta tesitanárok terjesztik, h kifacsarják a beledet is.
2020. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szív tud fájni nagyon is,több féle képpen is.

Tompánn,élesen,hasogatni is tud,és a hátba is besugározni.

A szívmegállás a legfájdalmasabb.

2020. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem valószinű hogy fiatalon szívbetegséged lenne. Ha a testvéred szívbetegségben halt meg biztos hogy téged is kivizsgaltattak. És ahogy irta más kontrollokra kéne járni ha van valami. Szívtájékon sok dolog okozhat fájdamat. Izmok, gerincprobléma? Megterhelt gyomor, rosszul vett leveő stb. De ha nagyon aggaszt a dolog kérd meg a szüleidet vigyenek el egy kardiológushoz és biztos hogy meg fog nyugtatni hogy nincs semmi baj. Hogy idős korkdban lesz e gond a szíveddel nagyrészt az életmódodon múlik majd persze a genetika is számít. De a szüleid genrtikája nem a tesódé. Az ahogy írták valami rendellenesség lehetett.
2020. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!