Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kullancs csípés?

Kullancs csípés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap este hajmosásnál, a kádban észre vettem egy pici fekete kullancshoz hasonló dolgot. Az lenne a kérdésem mennyire valószínű, hogy beteg leszek? A csípés helyét megállapítani se lehet, mert ha a fejbőrömből esett ki nem látszik. Nagyon aggódok, mert sokan mondják, hogy bele is halhatok a betegségekbe. Mit tegyek? Anyukám azt mondta benne rengeteg kullancs volt gyerekként és, hogy ne pánikoljak, de én minden apróságtól is kész depis tudok lenni.

2020. okt. 5. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem fogsz belehalni. A kullancs által terjesztett betegségek többnyire nem halálosak és az se biztos, hogy elkaptad valamelyiket. Ha bármi bajod lenne tőle, úgyis lennének tüneteid. Amúgy nekem is volt már vagy 20-25 kullanccsípésem, oszt' mégse lett belőle semmi:D Ne izgulj ilyeneken!:)
2020. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


Azt azért nézesd meg, hogy nincs-e valahol a fejbőrödön (a csípés körül) egy körkörös vonal. Ha igen (nem hiszem), akkor kell orvoshoz fordulni, mert akkor az nagy valószínűséggel Lyme-kór, de az is gyógyítható. Nekem a kullanccsípéseim viszketni is szoktak, ha ez segít a csípés "feltérképezéséhez":)

2020. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőm Lyme kóros lett. Elég feltűnő volt mert tiszta vörös lett a csípés helye hatalmas területen. Kapott antibiotikumot és megygyógyult. Addig sem volt olyan rosszul járt dolgozni. Nyilván nem csal a lyme kor van de nem is biztos hogy megcsípett és nem is biztos hogy kullancs volt. Vannak kksméretű pókok is. Nézesd meg anyukáddal nincs egy piris folt a fejbőrödön ha nincs akkor lapozz. Nem kell mindenen aggódni.
2020. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azonban elkezdett fájni a fejem.Nem tudom hogy az idő miatt, mert migrénes vagyok vagy a csípés miatt. Nagyon félek.
2020. okt. 6. 16:13
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Hagyd már abba a rettegést. Durva front jön. Nézd át nincs e rajtad folt és mérd meg a hőd aztán foglalkozz valami értelmes dologgal.
2020. okt. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Attól rettegsz hogy láttál egy kullancsra hasonlító állatot? Én két tigrist láttam ma. Akkor mit szóljak? :D
2020. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok megnyugodni borzasztóan fáj a fejem a nyakamnál, meg az arcom. Nem tudom mi miatt. Anya azt mondta az idő miatt van de már a fájdalom csillapító se segít.
2020. okt. 7. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is szétesik a fejem pedig utoljára 5 éve láttam fényképen kullancsot. Stressztől is fájhat a fejed. Koronavírustól nem félsz. Az komolyabb bajt okoz ha elkapod.
2020. okt. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok

Meghallok egy betegséget és beképzelem,próbálok tüneteket keresni amik igazából nem is igazak csak azért hogy legyen okom beképzelni hogy igen biztos elakaptam jesszus..

:D


Unokatesómnak amugy fehér folt szokott lenni a lábán vagy nem tudom ezt hogy magyarázzam el


De amugy ha nagyon félsz menj el orvoshoz


Én is nagyon félnék de a biztonság kedvéért menj el

2020. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én tudom milyen hogy mindent beképzelsz és tapasztalatból mondom hogy hiába mondod ne képzeljen be semmit, ő ilyen


Egyébként hozzáteszem a betegségektől rettegünk nem a tigrisektől

Sőt a tigriseket kifejezetten imádom,és már láttam is

Le is fényképeztem!

Csak sajnos a képeim eltuntek

Tudom ez off csak mondom hogy lehet ha valaki fél a betegségektol lehet hogy ha te nem,és ee mondjuk félsz a kigyoktol lehet o nem

Itt vagyok én a példa

Én is igy rettegek

De mégis,nyugodtan szolj hol láttad azt a 2 tigrist?

Meg akarom nézni!

2020. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!