Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A skizofrénekre jellemző,...

A skizofrénekre jellemző, hogy balesetben halnak meg, vagy az öngyilkosság jellemző rájuk gyakrabban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel leesnek valahonnan, vagy elüti őket valami, az esetek többségében ez baleset vagy szándékos öngyilkosság?


Mivel nem tudnak különbséget tenni a valóság és képzelgés között, honnan tudható, hogy nem csak balesetben haltak meg?


2020. okt. 5. 11:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Bocsi de ez egy marhaság. Attól hogy hallucinálnak meg belépzelnek esetleg időnként dolgokat miért halnának meg balesetben? Azért életveszély meg a valóság között tudnak különbséget tenni. Miért lennének öngyilkosok? Többségük teljes életet él. Családja van, dolgozik stb. Nagyon el vagy tévedve.
2020. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1


Nem vagyok eltévedve. Egy rokonunk balesetben halt meg, de nem tudjuk, hogy öngyilkosság volt-e valójában vagy baleset. Innen a kérdés. Amiket leírtál azt tudom én is, de a skizofrének várható élettartama 15-20 évvel rövidebb. Szóval van amikor beszélni.

2020. okt. 5. 14:17
 3/24 anonim ***** válasza:
Ez egy egyedi eset. Semmi köze általánosságban a skizofrénia diagnózisához.
2020. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3


De nem is diagnózisról beszélünk most.


Hanem, hogy mennyire gyakori a baleset.

2020. okt. 5. 15:03
 5/24 anonim ***** válasza:
És ha valaki ide írja, hogy sok skizofrén lesz öngyilkos akkor tudni fogod mi történt? Ennek semmi értelem. A rendőrség dolga feltárni egy baleset körülményeit ne a gyakori kerdéseken keress bizonyosságot. Ez nem az a súlyú ügy amit itt háziasszonyok meg gimnazisták tudnak megoldani.
2020. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

5


Upsz. Gondoltam járnak ide tájékozottabb emberek is.

2020. okt. 5. 15:06
 7/24 anonim ***** válasza:
Nekem 4 skizofréniával diahnosztizált ismerősöm vanm egyiket sem érte baleset és egyikük sem akarsz öngyilkos lenni. Viszont van két munkatársam akik nem voltak skizofrének az egyikük motorbalesetben meghalt a másikuk öngyilkosságban halt meg. Bárki lehet öngyilkos aki nem látja tovább az életét és bárkit érhet balaset. Értelmetlen a kérdésed.
2020. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel statisztikai adatokat erről a neten. Szerinted ide fogja írni neked valaki, hogy a skizofrének átlagosan 25%át éri baleset és 75%uk lesz öngyilkos? Hát nem. Vagy keress fel egy pszichiátert ezzel a kérdessel de szerintem a vége az lesz hogy kapsz te is valami diagnozist
2020. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ezt itt nem is fogod kideríteni. Rendőrséghez fordulj az ügyben vagy fogadj magánynyomozót. Egyebként feltámadni nem fog.
2020. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok. Pont amire számítani lehetett. Köszönöm
2020. okt. 5. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!