Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azt vettem észre tegnap hogy...

Azt vettem észre tegnap hogy piros foltok vannak a nyelvemen, amik nem fájnak jelen pillanat meg semmi! Viszont a nyelvem két széle ha hozzáér valami, vagy ha csak a fogamhoz érintem fáj, illetve égő érzés van benne. Tanács?

Figyelt kérdés

Nem értettem meg, nem haraptam el!



Hattersztori:


Múlthét pénteken fájt a torkom úgy jöttem haza a munkából, nem tudtam nyelni annyira fájt!


Másnap szintúgy, amihez társult egy fejfájás is pontosabban a szólitómnál érzékeltem, ekkor elkezdtem neo citrant inni rá, majd jött az orrfolyás, a nyirokcsomó gyulladás vagy minek nevezzem, a lényeg hogy mindkét oldalt fájt a nyakam végig! Külső érintésre is!

Majd ráment a fülemre, és most tegnap kezdett a torkomra menni, kaparó érzés, köhögés!


Tegnap pedig már fájt evésnél a nyelvem két széle.

Szóval tükörben megnéztem, és a nyelvem tetején is elváltozást látok, képet mellékelem alább.


Mi okozza, okozta? Van e valami megnevezése ennek, mivel lehet csökkenteni a fájdalmat, hogyan távolítható el minél hamarabb?

Tegnap kisebb területen volt ilyen piros, ma viszont már terjedt.

Kép: [link]


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. okt. 7. 16:24
 1/5 Davee222 válasza:

Candida is lehet.

Borax ecsetelőt használj.

2020. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom
2020. okt. 9. 15:44
 3/5 Davee222 válasza:
Ha javult,kérlel jelezz.
2020. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem használtam semmit rá, de már eltűnt, elhalványult teljesen. Már nem ég és nem is fáj a nyelvem, szerintem a betegség egyik tünete lehetett, mert ahogy gyógyultam megfelé úgy javult. Szóval valószínűleg az immunrendszerem gyengülésének hatására jött ki a nyelvemre ez a dolog, bármi is volt.


Mindenesetre, nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2020. okt. 13. 15:12
 5/5 Davee222 válasza:
Nagyon szivesen :)
2020. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!