Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy az esely elkapni tomegkoz...

Nagy az esely elkapni tomegkozlekedesen a koronavirust ha hasznalok maszkot?

Figyelt kérdés
Pestre kell mennem jovoheten
2020. okt. 11. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A "sima" maszkok nem téged védenek, hanem mindenki mást tőled, hogy ne fertőzd meg őket. Ettől függetlenül nem úgy van ez azért, hogy utazol 2 megállót és máris elkaptad - ne nyúlkálj az arcodhoz meg moss kezet, és akkor máris megtettél mindent.
2020. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz rá ennyire. Én napi szinten tömegközlekedek 2,5 órát már több hónapja, és még nem kaptam el. Ilyen alapon boltba, se máshova ne menj, mert ha így nézzük az otthonodon kívül bárhol elkaphatod.
2020. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 44 éve Budapesten élek, tömegközlekedem, nem kaptam el. Használd a maszkot, legyen nálad kézfertőtlenítő.
2020. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi az esélye. Van 25 ezer fertőzött, amit kerekítsünk ugye 100 ezerre. Naponta utaznak kb 5 millió alkalommal tömegközlekedéssel, generálnak legalább 25 M kapcsolatot. 200 nap alatt ez 5 milliárd.

Tehát az esély 1:50000-hez, ha esetleg mindenki ott kapta el.

2020. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!