Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bőrgyógyászat: mik lehetnek...

Bőrgyógyászat: mik lehetnek ezek a piros foltok rajtam?

Figyelt kérdés

Kép:

[link]


A testem több pontján jönnek folyamatosan elő ezek a rózsaszín/piros foltok. A felülete kissé érdes, puklis. Nem fáj és nem is viszket. Kis piros száraz pöttyként kezdődik és idővel egyre nagyobbak. Főleg kör és ovális alakúak, de néhány nagyobb eltérő formájú. A karomon, hasamon, oldalamon, hátamon, combomon már megjelent. Kentem már mindennel, de nem javul semmitől.


Mi lehet ez?


U.i.: 1 hét múlva tud fogadni a bőrgyógyász... :(



2020. okt. 14. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Valószínüleg csalánkiütés, rengeteg dolog miatt előjöhet. Ha más panaszod nincs, akkor nem kell aggódni, a bőrgyógyász majd kivizsgál.
2020. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A közepe világosabb, és picit hámlik, ugye?

Ez tinea gomba.

Én sajnos hajlamos vagyok rá, így felismerni vélem rajtad is.


Az biztos, hogy nem csalánkiütés :)


Bőrgyógyász ad rá krémet. De talán a háziorvos is.

2020. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem említette a hámlást, a viszketést pedig kizárta. A mai világban sokkal valószínűbb a csalánkiütés, aminek sok különböző formája lehet, mint a tinea, ami a rossz higiéniai szokások következménye. Azt sem említette, hogy más megfertőződött volna, tekintettel arra, hogy valószínüleg nem egyedül él és a gomba fertőző.


De nyilván azt gondoljuk, amit mi is tapasztaltunk, hisz nekem ugyanilyen (diagnosztizált) csalánkiütés volt.

2020. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig a csalánkiütés nem száraz, és nem így néz ki!


Húgom elég súlyos allergiás volt gyerekként. Láttam egész testre kiterjedő ronda csalánkiütést is eleget. De az a csalán csípésére hasonlít. Azért is az a neve!!


Ez gomba.


És nem a rossz higiéniai szokások következménye,nyugodj meg. Ez hülyeség.

BÁRKI lehet gombás bármikor.

2020. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Némelyik valóban hámlik egy kicsit, de színben nem tér el, ugyan olyan rózsaszín/pirosas mind.


A családban csak engem tisztelt meg ez a kórság (szerencsére). Fogalmam sincs hol szedhettem össze. :(

2020. okt. 15. 08:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Update: eljutottam bőrgyógyászhoz. Rózsahámlás (Pityriasis rosea) a neve, kaptam rá néhány gyógyszert és egy krémet is. Sokszor összetévesztik a gombával. Nem fertőző. :)
2020. okt. 16. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!