Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek reumás vagyok?...

Szerintetek reumás vagyok? Mitől fáj mindenem?

Figyelt kérdés

Reggelente fáj mindenem... mintha izomlázam lenne vagy az izületeim is fájnának. Aztán ha elindulok és csinálom a dolgom akkor már rendben vagyok, alig érzem a fájdalmat.

Pénteken megyek vissza a reumatologiára a leleteimmel (urologia, vervetel, röntgen, fogászat, fül orr gége) , de szerintem sehol nem találtak gyulladást. Nagyon izgulok, hogy mit mond majd az orvos, mert nagyon nehezen kelek fel reggelente :( Van, hogy egésznap levert vagyok és fáradt.


2020. okt. 16. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki egy hétre a gluténmentes étkezést, nézz utána a neten, ott megvan róla minden információ.
2020. okt. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. okt. 16. 11:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze simán lehet hogy rossz a fekhelyed.
2020. okt. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elég jó matracom van + van rajta egy vekony fekvőbetét... szerintem nagyon kényelmes. Se nem tul kemény se nem tul puha...
2020. okt. 16. 12:13
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Gluténmentes étkezés? Mégis honnan jött ez? A fájdalomból?
2020. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy hasonló tüneteim voltak évekig, reumának hitték, egyszer olvastam, h. a glutén az allergiásoknak ilyen tünetet is okozhat, kipróbáltam, azóta nincsenek fájdalmaim. 3 nap alatt megszűntek. Ha gluténosat eszem, kezdődik elölről.
2020. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az nem allergia, hanem túlérzékenység. Gondoltam volna, hogy egy ebben szenvedő beteg tud erről. Másrészt ilyen esetben az első a kivizsgálás, ahhoz pedig fontos, hogy ne hanyagolja a glutént, mivel az meghamisíthatja a tesztet. Ha nincsenek hasi fájdalmai, hasmenése, zsírszékelése, akkor nem valószínű, hogy erről van szó.
2020. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Autoimmun betegseg is lehet, es igen, baratnom tobbek kozt nem ehet glutent, es az ujjai reumasak lettek.
2020. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet. Jellemző az ízületi fájdalma kora hogy felkelés után be kell járatni és akkor már kevésbé fáj. Több féle ízületi betegség létezik. Szerencsére a vérvételből már sok mindent meg lehet állapítani, ki zárni is. Lehet köszvény, erre speciális diéta van, alkoholt is kerülni kell, van még autoimmun betegség reumatoid artritisz is. De ha túlhajtod magad fizikailag akkor is lehet ízületi gyulladásod. Felesleges találgatni melyik fajta lehet.

Az biztos hogy a sok víz ivása és a normális mennyiségű mozgás jót tesz az ízületeknek (is), találj ki valamit amit szívesen csinálnál.

2020. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*kizárni
2020. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!