Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jogosan félek attól, hogy...

Jogosan félek attól, hogy anyukámnak agyvérzése vagy szívinfarktusa lesz előbb-utóbb?

Figyelt kérdés

Anyukám egyszerűen nem hajlandó szedni (reggel) a vérnyomás-csökkentőjét, csak (este) a koleszterin gyógyszert... Hiába mondom neki, hogy előbbit is szednie kell, mert a háziorvosi asszisztens is azt mondta, a szinten tartás végett... Ennek előzménye az alábbi gyakoris kérdésem, amit az idei év elején tettem fel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..

(a jobb megértés érdekében kérlek ezt is olvassátok el!)


Ennek a dolognak az lett végül a vége, hogy csináltunk egy táblázatot, ahol 1 hétig összeírtuk anyu reggeli és esti vérnyomásait egy papírra, és ezt odaadtuk az asszisztensnek (mert persze a háziorvos akkor éppen megint nem volt elérhető)... És erre mondta azt az asszisztens, amit mondott, hogy azért szedje akkor is, ha jó neki szinte mindig a vérnyomása, hogy ne legyenek ilyen kiugró (140 feletti) értékek...

A vérnyomás-ingadozás legalább olyan veszélyes szerintem, mint a magas vérnyomás, ha nem jobban... És most már zsinórban vagy harmadik/negyedik alkalommal, amikor mértem neki este, 140 fölött volt a vérnyomása (egyszer 160 fölött is), és arra hajlandó volt akkor bevenni vérnyomáscsökkentőt, de ha jó neki a vérnyomása, akkor nem veszi be a világért sem... Egyszer volt azóta, hogy bevette, rá tudtam szedni reggel, és akkor meg azt mondta, hogy egész nap szédelgett meg rosszul volt, mert (szerinte) annyira levitte a gyógyszer a vérnyomását... Pedig ez a gyógyszer nem erős, 2,5 mg csak, nem hinném, hogy ez annyira levinné... Az igaz, arról írtam is a linkelt gyakoris kérdésben is, hogy régen többször elájult a sok vérnyomáscsökkentőtől (egyszer össze is törte magát és a traumatológiára került...), lehet ezért is nem akarja most már szedni ezt a keveset sem, mert ettől fél megint, hogy elájul, és direkt bebeszéli/szugerálja magának, hogy tényleg rosszul van... De azért aggódok miatta nagyon, mert szerintem szednie kéne ezt a kevesebb mennyiséget (az asszisztens is azt mondta)... És mondtam neki, hogy megkérdezzük majd mindenképpen a háziorvostól, hogy szedje e (amikor majd iratunk vele gyógyszert pár hét múlva, ha elfogy)... Csak attól félek, hogy akkor sem fogja szedni, ha azt mondja az orvos is, hogy szedje (és szerintem 99%, hogy azt fogja mondani)... Ezért is akarok erről majd én beszélni az orvossal, mert anyukám letagadja még azt is, hogy nem szedi rendszeresen, csak akkor, ha magas neki... Szóval ez az a dolog jelenleg, ami miatt most NAGYON aggódok... Ráadásul amiatt is beparáztam, hogy ugye most többször magas volt neki este a vérnyomása, és akkor szedett be vérnyomáscsökkentőt a koleszterin gyógyszer mellett, és hogy ezt a 2 gyógyszert szabad e egyáltalán egyszerre bevenni (mert az egyiket elvileg reggel kellene, a másikat meg este)... De átnyálaztam mindkét gyógyszer tájékoztatóját, és nem ír olyanról, hogy a 2 gyógyszer hatással lenne egymásra egyidejű alkalmazásuk esetén, szóval remélem így is hat mindkettő, hogy egyszerre szedte be most már zsinórban harmadszorra mindkettőt este... Ja és lehet, hogy amiatt is felmegy estére gyakran a vérnyomása, hogy felhúzza magát, vagy valami miatt én felidegesítem (sajnos ilyen elég gyakran van...), stb... Szóval aggódok miatta, hogy nem szedi a vérnyomáscsökkentőt, egyszerűen nem hajlandó szedni, nem lehet jobb belátásra bírni (még orvos tanácsára sem...), és emiatt agyvérzése/szívinfariktusa lesz előbb-utóbb... :-(


Ti hogy látjátok ezt a dolgot? Ti is ilyen drasztikusan? :-( Kíváncsi lennék rá...



2020. okt. 19. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnál az ájulások nem közvetlenül étkezés után következtek be?
2020. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nagylány, majd eldönti mit vesz be és mit nem. Ha tetszik neked ha nem, az ő teste, az ő élete. Nem igazán tudod befolyásolni. De felesleges riogatni agyvérzéssel és egyébbel, ahogy olvaslak te vagy bepánikolva. Hány éves anyukád, hogy így gyámkodsz felette? Én nem örülnék ha a lányom ezt tenné.
2020. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha alacsony vérnyomást mér, nincs értelme még jobban lehúzni. Hiába szedi napi kétszer, az nem csodaszer, nem lesz tőle ingadozásmentes a vérnyomás. Nem tudnak olyan sokat ezek a gyógyszerek. De ha étkezés után zuhan le neki, és akkor ájul, annak tudom az okát, ha ilyet tapasztaltatok.
2020. okt. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1: Nem.


#2: 64 múlt, de javaslom olvasd el a belinkelt korábbi kérdésem utolsó részét is...

2020. okt. 19. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok...elolvastam, ha 64 éves még inkább fenntartom a hozzászólásomat.
2020. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha neadj'Isten tényleg meghal emiatt (vagy ingadozó vérnyomás miatt, mert ma is délelőtt 140 fölött volt, délután meg 100...), akkor helyette te fogsz majd engem pesztrálni a továbbiakban, ugye? :-|
2020. okt. 28. 17:05
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Nézd az aggodalmadat megértem de az anyukád félelmét is. A döntést mindenképp az orvosra kell bízni mert személyre szabott diagnózist ő tud megállapítani ismerve anyukád egészségi állapotát. Ha panasza van jelezni kell az orvosa felé. Nálam is harmadszorra talált a doki olyan vérnyomáscsökkentőt ami nem okozott ingadozást és én is jobban éreztem magam a stabil enyhén magas 140/80 vérnyomással mint a kevesebb de ingadozást okozó gyógyszerrel. Amúgy 60 fölött ez nem is annyira veszélyes vérnyomás persze ha jóval e fölé is megy akkor az már sok lehet de ezt az orvosnak kell eldöntenie. Ne a gyógyszer szedésére biztasd hanem arra, hogy panasz esetén ne ő döntse el mit szed és mit nem hanem konzultáljon az orvosával.
2020. okt. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: de arra sem hajlandó... Mármint az orvossal konzultálni... :-( Mert szerinte minden így tökéletesen rendben van... :-S
2020. nov. 1. 10:32
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Én nagyon sajnálom de ha te sem tudod meggyőzni, hogy menjen orvoshoz a problémájával akkor nincs mit tenni, nem viheted oda mint egy kisgyereket. Esetleg más családtagot v, rokont is megkérhetsz, hogy próbálják jobb belátásra bírni a mamát hátha valakire mégis hallgatna. Próbálkozhatsz gyógyteákkal is hátha arra jobban hajlik, persze azt is érdemes lenne a kezelőorvosával megbeszélni és a gyógyszereivel összhangban alkalmazni. Galagonya, fehér fagyöngy, pásztortáska,zöld tea, ill vérnyomáscsökkentő teakeverékek pl György tea. Ételhez adható fűszerek: bazsalikom, fokhagyma, zeller, gyömbér,fahéj. Arra is figyelmeztesd, hogy sok folyadékot igyon, pláne magasabb vérnyomás esetén.
2020. nov. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!