Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Delírium tremens milyen...

Delírium tremens milyen gyorsan alakul ki és mindenképp bekövetkezik?

Figyelt kérdés
Kérem olyan írjon aki látott vagy tapasztalt ilyet.
2020. okt. 20. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, vagy szakember, szóval ne vedd biztosra a válaszom.

A d.t. akkor jelentkezik, amikor elkezdi lebontani a máj az alkoholt és annak szintje jelentősen lecsökken a vérben. Aki minden nap iszik, annál jelentkezni fog a dt. De biztos vannak erről cikkek a neten.

2020. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában az emberek 15%-ánál jön elő, ha hosszú ideje nagyobb mennyiségeket ivott az illető. Kb. 3-8 nap az ivás abbahagyása után.
2020. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sajnos gyógyszerekre szoktam inni, időszakosan, de akkor mértéktelenül. Szinte mindig kórház lett a vége, amikor abbahagytam a piát. Ez nálam 2-3 teljesen tiszta nap után szokott jelentkezni, mint derült égből a villámcsapás. Nem tipikus delirium tremens, mert soha nincsenek tévképzeteim, hallucinációim, teljesen tiszta vagyok agyilag. Csak épp fizikailag rettenet. Elkezdek szédülni, ami pár perc vagy óra alatt olyan mértéket ölt, hogy összeesem, nem tudok járni, mozgatni a fejem, mert ájulás közeli állapotban vagyok, mintha a fejem leszállna a helyéről. Sokszor azt vártam, hogy Istenem, veszítsem már el az eszméletem, mert ez kibírhatatlan. De ez sosem következett be. Aztán elkezdek hányni minden mozdulatra, órákon át, pedig már csak epét hányok. És persze remegek, reszketek és megsemmisülés érzésem van. Ez annyira súlyos, hogy rendre mentő visz kórházba. Nem kívánom senkinek...
2020. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A "szakmai" adatok alapján 12-72 óra alatt alakulhat ki.
2020. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12-78 óra. Nagyon borzasztóan néz ki.
2021. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés..apukám 3éve hunyt el delíriumban. Az előzményekhez tartozik, hogy évekig alkoholista volt, néha abbahagyta, de pár hét után újra kezdte. Mértéktelenül ivott, kórházba került és 3 nap múlva elhunyt. Amikor utoljára láttam halucinált, félrebeszélt, izzadt, erőszakos volt és reszketett. Fájtak az izmai, ijedt volt és félt. Sajnos nem tudtak rajta segíteni, fellépett az epilepsziás roham, pelenkázni kellett. Úgyhogy igen, viszonylag kevés ember kerül bele, és még kevesebb veszti életét benne ,de mi sajnos át éltük. 17 éves voltam, most 20 vagyok, de örök trauma maradt az egész családnak.
2021. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon köszönöm.

Volt valami előjele amiért elvitte a mentő?

2021. máj. 14. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!