Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy cukorbetegnél bekövetke...

Ha egy cukorbetegnél bekövetkezik egy ketoacidózis, akkor az egy maradandó-, vagy pedig egy visszafordítható, helyreállítható állapot?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találtam erről forrást, mind inkább ismétlik önmagukat az erről szóló cikkek.

2016. márc. 1. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Visszafordítható.
2016. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Igen visszafordítható és megelőzhető. Rendszeres orvosi felügyeletre van szükség, hogy stabilan tartott legyen a cukor és koleszterinszinted, gondolom ez megvan. Vagyis, mérni kell rendszeresen a cukorszintet, be kell tartani a diétát, mozogni, sportolni, tornázni kell. Megfelelően beállított inzulinszintnél vagy gyógyszereknél ritkán fordul elő , ha mégis felugrik a cukorszint orvoshoz kell menni mert esetleg valamilyen más betegség hatására több gyógyszer kellhet a megszokottnál. Nagyon fontos, hogy szigorú legyél magaddal szemben és figyelj az étkezésre, ez nem a koplalást jelenti, még egyszer kiemelném a rendszeres testedzés fontosságát. Talán még a folyadék és rostbevitel jelentőségét emelném ki. Lényege a dolognak az, hogy jól beállított gyógyszerek mellett, rendszeresen ellenőrzött cukorszintnél ritkán fordul elő. Természetesen nem az fontos, hogy én mit írok és, hogy te mit gondolsz, hanem az, hogy mit tanácsol a kezelő orvosod.:D
2016. márc. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

:DDD


Jesszusom, milyen cikkeket olvashattal eddig, ha az az apro resz kimaradt, hogy a vercukorszint inzulinnal szabalyozhato, rendben tarthato?

2016. márc. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy az ivóvizedbe tegyél egy kis szódabikarbonát, annyi elég, hogy ne legyen kellemetlen, én e mellett még Míra vizet is iszogatok étkezések után. A ketoacidózisos állapotban savasodik a szervezet és felborul a sóháztartás. Lúgosító étrenddel is védekezhetsz a savasodás ellen. Rostpótlásnak én útifűmaghéjat használok étkezések előtt bő folyadékkal.
2016. márc. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A megelőzéséről én is sokat olvastam, de ezzel a ketoacidózissal nem voltam annyira témában, és úgy jött le picit nekem, hogy ha odajutsz, akkor az már egy nagyon szar ügy, meg minden, épp azt nem írták, hogy neked akkor annyi.
2016. márc. 2. 18:47
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát, bajnak baj mert nagyon magas cukorértékre és koleszterinre utal, de ha beállítják akkor "rendben leszel" újra és remélhetőleg így is marad, ezért fontos a rendszeres ellenőrzés és többi dolog amit írtam. Jó egészséget neked.
2016. márc. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!