Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a tüdőszűrő leleten nincs...

Ha a tüdőszűrő leleten nincs további teendő feltüntetve, akkor az sem gond, hogy "mérsékelt emphysema"-t (tüdőtágulat) említ? (több lent)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és a kockázati tényezők egyike sem jellemző rám (pl. soha nem dohányoztam, a környezetem sem, nem dolgozom poros/füstös helyen, stb.)


Max. annyi, hogyha jól tudom, a fúvós zenészek körében jellemző/nagyobb a kockázat. Fúvós hangszereken játszom én is, de már nem túl intezíven, csak zenekarban (mármint, magán úton már nem, szóval nem vagyok profi, aki napi x órákat gyakorol).


A tünetek közül igazából kb. csak az alkati adottság igaz, sovány vagyok (sajnos a hízás sem megy, 168cm 49-50kg vagyok). Depressziót nem mondanám, de eléggé jellemző rám a hangulatingadozás, bár ezt inkább az elhúzódó PMS-emnek tudom be.

Étvágytalanság, talán, de ez változó.


Tudom, hogy ezek nem feltétlenül erre utalnak, csak azért írtam le, hogy több infó legyen.


Előre is köszönöm! :)



2020. okt. 21. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A helyedben sürgősen abbahagynám a fúvós hagszert ha nem akarsz ptxes lenni. A fúvós hangszer eleve kiválthatja, a te alkatoddal, koroddal meg empysémaddal blritekolható a dolog. Pokoli betegség nem kívánom senkinek. Valamint oltasd be magad infuenza ellen és ne kapd el a covidot mert egy tüdőgyulladás sem tennr jót. Sok répa és sütőtök az A vitamin erősíti a tüdőszövetet.
2020. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az emphysemaval nincs mit csinálni.
2020. okt. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első, jól érzékelem, hogy ez nem irónia volt sajnos?

De ha gond lenne, akkor csak írtak volna valamit, hogy további konzultáció stb. ajánlott, nem? Vagy ez tovább "romolhat"? Minden egyéb adat okés, csak ehhez van írva, hogy

"A tüdők légtartóak, tiszták, mérs. emphysemásak."

2020. okt. 21. 11:35
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a legjobb, hogy ha utána olvasok magyar/angol nyelven tanulmányoknak a témában, ott van, hogy bizony-bizony, fúvósok esetében van esély a kialakulásra, más cikkekben meg arról írnak milyen jól növeli a légzőfelületet és milyen hatásos a tüdőfunkciók/betegségek javítása/enyhítése esetében :'D


(amúgy ha arról lenne szó, nyilván lemondanék róla, tudnám helyettesíteni más, nem fúvós hangszerrel a zenei élményt/más hobbit találni)

2020. okt. 21. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem viccből írtam. Többször műtöttek ptxel. Nekem is voltak emphysemaim. Meg ciszta is ami bevertőződött egy tüdőgyulladás után. Meg találkoztam a kórházban több sorstársammal, köztük egy 17 éves vékony testalkatú fiúval aki kürtöt fújt. Neki is ptxe lett az alkatából meg a kürtből kifolyólag. Nincs teendő a leleteddel mert nincs mit csinálni vele azon kívül amit a tüdőgondozóban nem mondannak el mert nem értenek kb semmihez a copdn meg az asztmán kívül, hogy erősítsd a tüdő szövetét "A" vitaminnal és megfelelő fehérjebevitellel. Én végigolvastam a betegségem után a létező összes szakirodalmat. Sajnos a fúvós hangszer arra hajlamosaknál tágulatot és ptxrt okozhat. Gondolom azért tetted fel a kérdést mert használható választ akarsz. De ha csak megnyugtatást hogy nincs jelentősége a leírtaknak akkor sajnálom de nem jó emberre akadtál. :) De a te életed azt csinálsz amit akarsz. ;)
2020. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Meg a búvárkodást sem erőltetném és a legnyomás kiegyenlítő nélküli repülőgépen való repülést plusz a mahashegységben való tartózkodást. Ezek megintcsak hajlamosító tényezők. Ha bulláid is vannak akkor meg nem is nagyon emelgetnék nehéz dolgokat. Az lehet röntgenen nem látszik csak ctn.
2020. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdeztem, hogy ugye nem irónia volt, mert hajlamos vagyok hipochondriára, szóval többször kaptam már ironikus választ egy-egy feltevésemre😅 És pont emiatt sem merek sokszor komolyan venni dolgokat/bizonyos távolságból szemlélem először, mert tudom, hogy hajlamos vagyok túlgondolni.


Köszönöm egyébként a választ!


Bár az még mindig nem világos, hogy ezzel kell -e valamerre fordulni (ahigy írtad, a tüdőgondozó nem az igazi).

Csak mert nyilván szeretné tudni az ember, hogy ez romolhat-e, "mik a kilátások" stb... egy szimpla és szinte tökéletes eredményeket mutató lelettel azért csak nem állhatok oda a vezetőm elé, hogy bocs, mától nem játszok.

Egyébként diákmunka miatt csináltattam leletet. Ez kizáró ok lehet fizikai munkánál?

2020. okt. 21. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:
A leleted nem tökéletes attól, hogy nincs vele teendő. Nyugodtad odaállhatsz a vezetőd elé és megmondhatod, hogy kockáztosnak érzed emiatt és abbahagyod. Mondhatnám, hogy keress egy jó mellkassebészt és nézesd meg vele a leletedet de a tapasztalatom sajnos az, hogy hiába műt remekül valaki nem foglalkozik ilyen dolgokkal. Engem is leráztak azzal, hogy az alkatom miatt lett ptxem. Pedig sosem voltam vékony csak a betegségből kifolyólag lettem csont sovány. Magamnak kellett megtalálnom az okokat. Azt javaslom, ha nem hiszel nekem olvass utána. Az hogy a fúvóshangszer növeli a tüdőkapacitást tény de ettől még okozhat emphysemát meg ptxet is. Gondold végig mennyire éri ez meg neked. Ha nincs más ok akkor ez az ok és ha ez az ok akkor egyre több lesz aztán egyszer nyújtózol egy nagyot kilyukad a tüdőd és mehetsz a kórházba. Utána már tényleg nagyon vigyázni kell majd mindenre. De ha olyan fontos a fúvóshangszer akkor harcolj ki egy ct-t valahol és nézesd meg egy nagyon jó mellkassebésszel lát e bullákat rajta. Vagy csak tágulat van. Ha bullák is akkor a fújkálásnak annyi ha nem akarsz ptxeket. Fizikai munkát végezhetsz nem vagy beteg. De 15 kilókat azért nem emelgetnék a helyedben.
2020. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha összehasonlítod, az 5-10 évvel ezelőtti, meg a 20-30 évvel későbbi leletekkel, akkor majd értékes következtetéseket lehet levonni. Most ebből az egyből semmit.
2020. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Aposom 89 evet elt ugy, hogy nem volt oxigenen, csak gyakran kohogott, gyenge volt. Neki a szenportol lett, kulszini fejtoben dolgozott tobb etizedet.

Szerintem jarj utana, ne kockaztass. Csak pozitiv peldat is akartam mondani, hogy ne is rettegj.

2020. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!