Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csillagozott a THS a vérvételi...

Csillagozott a THS a vérvételi papíron, kéne aggódni?

Figyelt kérdés
Egyedül a THS volt becsillagozva, meg a monicta. THS-nél 5,688 van a renferencia tartomány meg 0,350-4,940. Ez soknak számít, vagy még jó? Mit jelent amúgy a THS, mihez van köze?

2020. okt. 22. 15:16
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ez pajzsmirigy alulmúködésre utal. Vagy kezdődő un. szubkliniai pajzsmirigy alulműködésre.

Az agyalapi mirigy a TSH nevű serkentő hormonnal stimulálja a pajzsmirigyet, hogy "dolgozzál!!", amikor a vérben lecsökken a pajzsmirigy hormonok szintje, T4 és T3. Ezek a hormonok sokmindenre kihatnak, pl energia szintre, ezért lehet valaki fáradékonyabb hiányukban. De kihat a nemi hormonokra is, petefészekműködésre is. Ma már nagyon sok nőt érint a policisztás petefészek szindroma, ennek egyik komponense a pajzsmirigy alulműködés. Ennek sokaknál külső jegyei is megvannak, hízás, pattanások, kopaszodás, menstráció rendszertelenné válhat, termékenységi problémák lehetnek. A petefészek nem termel elég női nemi hormont, így túlsújba kerülhet a férfi hormon. Ez is lehet a kopaszodas mögött. Meg a hízékonyság, ha kevés a T4-3, akkor a szervezet inkább raktároz, mint "produktív" lenne. Kevesebb energiát enged felszabadulni, innen a fáradékonyság, kevesebb egyéb fontos hormon, szervezet számára szükséges dolog termelődik, alakul át. Szóval "takarékon tengődik" a szervezet.

Érdemes ezzel foglalkozni, és nem csak közvetlen babatervezéskor.

Gyógyszer előtt meg lehet próbálni a jód bevitelt növelni 150mg/nap. Magyarország jellemzően jódhiányos terület. Sajnos sokaknál fenn áll a jódhiány. Ugye mediterrán vidékeken, tengerhez közelebb ez nem jellemző, több tengeri herkenytyűt(hal, alga stb) fogyasztanak. És a pajzsmirigy hormonok egyik fontos alkotóeleme a jód. Ezért érdemes megpróbálkozni elsőkörben jóddal.

Ami még hasznos pm alulműködésnél az a szerves szelén bevitel, kb 50microgramm/nap. ez is a pajzsmirigy hormonok előállításában segít.

Ha nagyon nem megy étrendkiegészítőkkel. +egészséges életmóddal( táplálkozás, testmozgás) akkor sajnos javasolt lehet a gyógyszeres segítség, ami magát a komplett T4 pajzsmirigy hormon bevitelét jelenti.


Érintett vagyok sajna ezen témában, innen a tájékozottság. Én már gyógyszeres kategóriába esem.


Amúgy meg ha nem jó a TSH érték, sztk alapon kérhető a T4, T3, a-tpo vizsgálata is, tudtommal. Lehet házidoki is beutalhat rá, nem csak endokrinológus. Én magán laborban nézettem meg ezen értéket, olyan 10ezer körül volt tán. Nekem termékenységi okokból volt sos.

Nálam szubklinikai alulműködés jött ki, mert noha magas volt a tsh serkentő, de még éppen nem volt határérték alatt t4 és t3. Ez arra utal, hogy kezdett már "eltinyulni" a pajzsmirigyem és jobban kellett ösztökélni, azért az emelkedett tsh.

Nos baba várás elött javasolt 2.5 alatt tartani a tsh-t. Jobb ha előre odafigyelsz ilyesmire, ne akkor kapkodj ha megszületik a vágy az utódra. Meg ne is rosszabbodjon a szitu.

Amit még nagyon javasolt, az az életmód váltás ilyenkor, ha van felesleg azt dolgozza le az ember. Heti 150 perc edzés, 3-5 részre elosztva, inkább aerobb, kardióbb jellegű, mint súlyzós.

2020. okt. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

a-TPO-ról még röviden. Hogy ritka esetben egyeseknél lehet autoimmun betegség a pajzsmiriggyel kapcsolatban, egyfajta gyulladást okoz tudtommal, Hasimoto kór. Ez annyiban módosít a dolgokon, hogy itt a jódbevitelt nagyon ki kell porciózni. Se több se kevesebb. Mert itt ront az állapoton, ha túl sok a jód. De persze a kellő minimum bevitel meg szükséges.

De ez ritkán fordul elő. De biztos ami tuti alapon, jó ha meg van nézve az a-TPo.

2020. okt. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%
Kerj másik labor vizsgálatot nálam ugyanez volt az eredmény egy hónap múlva elmentem máshova és teljesen normális volt sőt előtte háromszor néztek és mindig normális volt
2020. okt. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bizony, igaza van az előzőnek, én is így jártam, de ezt már leírtam. Utána mondta is a gyógyszerész, hogy milyen jó, hogy nem szedtem be, amit amúgy felírt az orvos, mert az aztán mindent felborított volna. Holott az eredmény volt hibás. Nem az én szervezetem. De a dokit persze szarik bele az ilyesmibe, őt nem érdekli, hogy ha te beszeded a gyógyszert. Ja, hogy a gép a hibás, netán aki rosszul állította be? Egy percig nem érdekli, Megrántja a vállát, oszt kész. Attól ő még nagyon jól alszik, hogyha te indokolatlanul gyógyszert szedsz, tönkrevágva ezzel a szervezeted.
2020. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!