Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A nőknél a citológiai vizsgála...

A nőknél a citológiai vizsgálat meg tudja mutatni, hogy van-e rákos elváltozás és ha van akkor milyen stádiumban van?

Figyelt kérdés
Feleségemnél HPV-t találtak, bejelölték a "kóros neoplatycus elváltozás"-t is. Ha komolyabb rákos betegsége lenne akkor a citológiai lapon bejelölték volna? Van ott CIN1-2-3 skála amit használnak de az üres volt neki.

2020. okt. 27. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Arra szövettan való.
2020. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, azért csinálják. Gondolom javaslat van rajta, hogy 3-6 havonta kontroll szükséges.
2020. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, viszont neki 3 hét múlva kell mennie újból
2020. okt. 27. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
#3-as Ebből nem derül ki semmi, lehet, hogy kezelni kell, mert gyulladás van. Utána ismétlik a citológiát. Szövettant külön nem vesznek, csak műtét előtt.
2020. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen jar szuresre, akkor a minusz minuszadik evben egy esetlegrol lehet szo. Szerintem most tipizalni, hogy milyen HPV-je van, van-e magas kockazatu.

Ez szuressel nagyon szepen szurheto, hat ev is kell ahhoz, hogy rakot okozzon.

2020. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azert en maganrendelesre is mennek, ha esetleg nem volnanak alaposak. Egy rakszures ott kolposzkopia is, vagyis mehszaj vizsgalata nagyitoval, meg huvelyi ultrahang.

Nekem ket ev utan allando ellenorzes utan is makacsul nem mult el, es kis beavatkozassal eltavolitottak vegul azt a reszt. De meg ez sem rak volt. Begyogyult, es a virus sincs jelen, nezetem kulon.

2020. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!