Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha rákszűrésen a nőgyógyász a...

Ha rákszűrésen a nőgyógyász a méhszájat szépnek látja, és nem lát odabent kóros elváltozást, attól még a citológiai eredményem lehet rossz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nyugodt addig, míg a kezembe nem kapom a citológiai eredményt. Ha nagy baj lenne, azt már látta volna az orvos a vizsgálat során, vagy ez semmit nem jelent?

2015. febr. 3. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Mindenféle elváltozás valamilyen mértékű gyulladás képével jár, ez kolposzkóppal látható.
2015. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
*méhszáj helyett méhnyak
2015. febr. 3. 17:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A citológiai eredmény, a colposcopos kép és az esetleges vitális festések együtt adják meg a pontos diagnózist. Van olyan elváltozás, mely makroszkóposan nem látszik (kulisszarák). Ezért kell mindig együtt értékelnie a nőgyógyásznak minden leletet. Egy orvos.
2015. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hát, akkor még izgulhatok pár napig.
2015. febr. 3. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Szinte biztos hogy minden rendben van veled.
2015. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos ,nekem a mehnyakszűrésem jó volt,szép tiszta méhnyak,viszont belul a méhemben daganat fejlődött,amit a magán doki nem vett észre,mivel azt csak kaparással tudjak kimutatni(
2015. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jesszusom! Sajnálom! :( Remélem, hamarosan rendbe jössz, kedves utolsó válaszoló! Hüvelyi ultrahangot is csináltattam, mindent rendben talált ott, így remélhetőleg azzal nincs baj! Hát, pár nap múlva okosabb leszek. Csak annyi rémhírt olvasni, látni a tv-ben, hogy hirtelen méhnyakrák és fiatalok halnak bele, hogy az ember lánya hajlamos rettegni.
2015. febr. 3. 21:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves 5-ös válaszoló! Legyen igazad! :)
2015. febr. 3. 21:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a hüvelyi uhn nem láttak kóros nyálkahártya vastagságot,akkor minden ok.Ez az egy utalhat a méhtest,endometrium daganatra.Nekem is azt szűrték ki,sikerült a műtét,korai szakaszban szerencsére.

Azért irtam,mert sok nő,erről nincs tájékoztatva,mert mindenhol csak a méhnyakrákot mondják.

2015. febr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, minden rendben volt a méhnyálkahártyával, nem látott kóros elváltozást, normál vastagságú volt, a ciklusnak megfelelő. Köszönöm, hogy ezt megosztottad velem, észben tartom! Valóban mindenhonnan a méhnyakrákra figyelmeztetnek, és emiatt retteghet is az ember lánya, míg nincs a kezében egy megnyugtató utolsó lelet. Persze, így legalább sokan elmennek vizsgálatra, akik amúgy nem járnak szűrésre, szóval értem az értelmét, csak mostanában túl sokat hallani rémtörténeteket ezzel kapcsolatban.
2015. febr. 4. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!