Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hajhullás ellen nektek mi...

Hajhullás ellen nektek mi vált be (PCOS)?

Figyelt kérdés

Most állapítottak meg PCOS-t nálam (amúgy 1 éve fenn áll már ez a betegség de csak most állapították meg hivatalosan) plusz inzulinrezisztenciát illetve androgén hormon túltermelést (meg még D-vitamin hiányt is). Ennek ,,köszönhetően" nagyon hullik a hajam, a fejtetőn már kisebb foltokban is. Eddig is hullott, de most szeptember vége óta még jobban. Emellett most már töredezik és száraz is. Továbbra is növekszik, de pocsék a minősége.

Továbbra is használnom kell a hajszeszt (orvosi vényes), kaptam gyógyszereket is, ezeket leginkább a vércukorra és a hormoncsökkentésre, de nem tudom, a hajamat hogy tudnám jobban felturbózni kicsit. Januárban lesz kontroll, félek addigra lassan megkopaszodom. Max. veszek egy parókát... Akik ilyen betegségben szenvednek, és szintén hullik a hajuk, tudnátok segíteni?


27/L



2020. okt. 29. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem attól jött rendbe fél-1 év alatt, hogy változtattam az étkezésemen. Kevés szénhidrát, sok zsír. Kenhettem rá bármit, csak ez segített.
2020. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gombanyo12 ***** válasza:
Nézd meg a Magyar Dietetikusok oldalán a PCOS diétára vonatkozó információkat. Tartós javulást!
2020. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is az segített, hogy változtattam az étkezésemen. Nem eszem egyáltalán glutént, cukrot is kerülöm ahogy tudom, laktózt is. Helyette gluténmentes, cukormentes, laktózmentes termékeket próbálok venni. Mellette az olaplexet is használom. De ha azonnali változást szeretnél az Ashlynn Braid-et tudom ajánlani nagyon, olyan póthaj ami nem károsítja a saját hajamat mert egy damillal működik és nem illesztik rá hővel vagy ragasztóval. Estére leveszem, reggel felteszem munka előtt. Most vettem egy fél éve, csak annyit tudok mondani hogy nagyon nagyon ajánlom mindenkinek, minősége olyan jó hogy még a saját hajamnál is puhább hehe
2020. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!