Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel járhat a pajzsmirigy...

Mivel járhat a pajzsmirigy betegség?

Figyelt kérdés
Egy kedves ismerősömről derült ki sokáig nem is gondoltam de a túlsúly,hajhullás miatt gyanítható volt: valami nincs rendben. Nőről van szó. Kicsit aggódok is hiszen ekkora változás: nagy túlsúly hajvesztés enyhe ráncosodás fokozatosan de egyre gyorsabban volt észrevehető. Rákérdezni nem mertem de aztán szóbajött. Műtétje még nem volt viszont az anyukájának igen..neki kivették egy részét a rákos pajzsmirigynek erre naponta szed hormont mert muszáj.

2020. nov. 2. 01:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Általában alul vagy túlműködés szokott lenni. Gyógyszerrel, diétával, mozgással jól karbantartható. Ne gondolj első körben rákra, nem mondom, hogy lehetetlen, de egyáltalán nem biztos.
2020. nov. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Érdemes egy alapos, mindenre kiterjedő vizsgálat. Nekem a torokmandulámat kellett kivenni. 4 éve vagyok pajzsmirigyes, gyógyszerrel karbantartható, és kell is. Emellett lettek tüneteim, hajhullás, fáradékonyság, rossz közérzet... Azt hittem, a PM mellékese, utánaolvastam, és először én is aggódtam, de ne lovalljátok bele magatokat a legrosszabba. Kérjen idöpontot szakorvos(ok)hoz, vérvétel, és a többi, segíteni fognak. Jobbulást kívánok!
2020. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigy baja valójában 10-12 éve is fennáll vagy volt. Nem tudtam semmit. Tünetek kb 6 éve: túlsúly-emiatt idegileg kivan..hajhullás,IR gyanú, illetve 8 éve nem esik teherbe. Vérvétel ilyesmin volt. Nekem fogalmam sem volt arról mi ez és mire mi van itt hatással..
2020. nov. 4. 11:59
 4/16 A kérdező kommentje:
Valószínűleg alulműködik neki attól lehet hízni. Akinek túlműködik az nagyon lefogy.
2020. nov. 4. 12:00
 5/16 anonim válasza:
41%
Az, h 8 éve nem esik teherbe, és idegileg kivan, okozhat akkora szintű stresszt mostanra, h hulljon a haja... Ahogyan egy munkatársamnak is sajnos. A testkép megváltozása szintén vezethet oda, h magában keresi a hibát... Pszichológusnál járt már?
2020. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A munkatársaddal mi történt? Gyerek téma miatt készült ki ő is? Nem mertem rákérdezni volt e lélek dokinál. Annyit tudok csak sajna amit leírtam :( IR gyanú laktóz érzékeny túlsúly depresszió. Meglátott egy terhes nőt aki kb annyi éves mint ő és látványosan rosszul lett. Lombik úgy tudom nem volt de a gyógyszeres kezelésen se volt talán.
2020. nov. 4. 21:13
 7/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy legalább 10 éve diétáznia kellene, az IR miatt elég szigorúan. És 8 évig a meddőségi kivizsgálást sem kellett volna halasztania. Ha nem kezelteti magát nem érdemes a csodára várnia.
2020. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ezt sajnálom én is de azt mondta a gyerekre már sok éve hogy ha teherbe esik lesz neki ha nem esik nem lesz. Akkor még nem zaklatta úgy ez fel..csak teltek az évek és semmi. Annyiról tudok hogy orvosnál,vérvételen volt. De lombikról nem tudok. Gondolom az első hogy ő jöjjön rendbe. Mindenki aggódik mi lehet. De beszélni nemigen mer vele senki erről.
2020. nov. 4. 23:43
 9/16 anonim válasza:
Igen, ez kellene az első, h ő rendbe jöjjön, addig ne is tervezzen igazából babát. És elégge túllépett ez azon, h ha lesz, lesz, ha nem, nem... Munkatársammal is ez volt, igen, bár ő férfi. A végén már mállott neki, mintha kukoricahaj lenne... Nem volt gond egyikükkel sem, mégis magát hibáztatta, h nem képes rá, a férfiasságát kérdőjelezte meg, ahogy az ismerősöd esetleg a nőiségét (bár ez nem azon múlik, h szül-e valaki, vagy nem). Elsősorban a párjának kellene ebben segíteni, de neki is rohadtul kell akarnia és tenni érte, h rendbe tudják tenni. Az IR és a PM kezelhető dolog, ahogy a depresszióra való hajlam vagy a stressz is, de ehhez nyitottabbnak kell lennie, és menni, csinálni, amit lehet. Piszok nehéz, vakartam en is már össze magam elégszer, magamban és segítséggel is, de cselekedni kell. Anélkül meg van lőve. És játszhatunk itt Dr. Google-t meg Prof. GYIK-et, szeretnénk is segíteni, de mi innen ehhez kevesek vagyunk sajnos.
2020. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Dr. Google és Prof. Gyakori :D

Minden viccet félretéve..sajnálom és nem tudom mi lehet mert ez az össz infóm. Annyi még hogy mondta már minden mindegy már van amin nem tud változtatni már nagyon kivan bukva. Ezt mondta. Próbáltam rájönni de szerintem a nem létező gyerek. Viszont jogom meg nincs azt mondani hogy nem anyának való mert azt nem én nem mi mondjuk meg. De tény hogy kiszámíthatatlan pontatlan elérhetetlen ha valaki ilyen meg kell változnia a gyerekért. Szerintem ettől van ki. Sokáig azt se tudtam mi az a pajzsmirigy betegség csak a szervről anno tanultam bioszt de nem vagyok orvos. Nála alulműködik és egyre csak szedi fel a kilókat pedig diétázik ezt nem értem ez hogy lehet? Ha diétázok fogyok..nem? De ő nem fogy.

2020. nov. 6. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!