Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel járhat a pajzsmirigy...

Mivel járhat a pajzsmirigy betegség?

Figyelt kérdés
Egy kedves ismerősömről derült ki sokáig nem is gondoltam de a túlsúly,hajhullás miatt gyanítható volt: valami nincs rendben. Nőről van szó. Kicsit aggódok is hiszen ekkora változás: nagy túlsúly hajvesztés enyhe ráncosodás fokozatosan de egyre gyorsabban volt észrevehető. Rákérdezni nem mertem de aztán szóbajött. Műtétje még nem volt viszont az anyukájának igen..neki kivették egy részét a rákos pajzsmirigynek erre naponta szed hormont mert muszáj.

2020. nov. 2. 01:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%
#10-es Azért nem fogy diétázás mellett, mert rosszul csinálja speciális, alacsony szénhidrát tartalmú diétára lenne szüksége, vagy mert nem elég kitartó, és sehogy (esetleg felváltva). Gyógyszerrel, diétával, mozgással, és ha normálisan kivizsgáltatta volna magát már rég lehetne gyereke.
2020. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Folyamatosan diétázik, mozog. De már 25-30 kg feleslege van. Megváltozott a bőre hullik a haja. Valószínűleg azért festi mert őszülhet de erre se mertem rákérdezni. Nem tudom mekkora a baj. De nem korábbi esetleg nem megdelelő fog.gátlótól hízott meg ez fix. Magas hormontartalmút se szedett és nem szedte 10 évig.. így nem tudom hogy nem lett terhes 8 év alatt úgy hogy ugyanaz a párja és tuti *csinálják*.
2020. nov. 10. 17:19
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyusomnak volt pajzsmirigy alulműködése. Az egyiknek teljesen megritkult a szőre, korpás lett a bőre. És nem az idegtől hullott ki a szőre, hanem a pajzsmirigyalulműködéstől. Durván meghízott, képtelen voltam lefogyasztani, pedig a legdrágább diétás állatorvosi fogyókúrás tápot megvettem neki, de egy deka se ment le. Akkor nézettem meg a pajzsmirigyét. Miután pótolni kezdtem neki a pajzsmirigyhormont, pillanatok alatt lement róla minden felesleges kg mindenféle diéta nélkül. Ugyanannyit evett, nem éheztettem, de lefogyott. A szőre dúsabb lett, a korpásodás megszűnt.

Másik kutyusomnak két oldalt vesetájt hullott ki 2 tenyérnyi szimmetrikus foltban a szőre és ő is elkezdett hízni. Neki is pajzsmirigyalulműködést diagnosztizáltak. A hormonpótlástól hamar szépen visszanőtt a szőr a kopasz területeken.

2021. jan. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Örülök hogy jobban vannak a kutyáid :) de gondolom emberen is hasonló de nem ugyanaz a dolog.
2021. jan. 17. 11:09
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel járhat? Nagyon sok mindennel. Képzelj el egy háromlábú széket, aminek a pajzsmirigy, a mellékvese és a hormonháztartás egy-egy lába. Akármelyik lábát rúgod, borul a szék, és vis magával mindent.
2021. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!Ha még aktuális, Tudok a témában immunológustól egy nagyon jó előadást küldeni általában a pajzsmirigyről és a pajzsmirigy betegségekről DR. Végh Judit az előadó.Messengeren elküldeném: Bekéne engem jelölni a FB on DR. Molnár Judit vagyok, gyógyszerész-ez a FB oldalam:

[link]

ha bejelölt, Messengeren dobjon rám egy üzenetet, hogy Gyakori kérdések/ pajzsmirigy -és akkor fogom tudni!Lehet hogy sok mindenre választkap és segítséget a javuláshoz. Üdv. Judit

2021. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!