Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek túl adagolom a vasat?

Szerintetek túl adagolom a vasat?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam dokinál, teljes vérképet csináltatott. A vasam 8,9, az alsó határ 10,7. Írt fel a doki gyógyszert. Elkezdtem szedni, másnap borzalmasan voltam tőle. Hányinger, gyomor fájás, szédülés és mellkasi fájdalom volt a tünet. Kértem másik gyógyszert, ami megint nem volt jó. Fájt a gyomrom de annyira, hogy nem tudtam állni. Enni inni alig tudtam. Csak muszájból ettem és ittam. Most meg kaptam a 3. féle gyógyszert. Ma kezdtem el szedni, eddig 1-et vettem be. Anyum szerint nem kéne szednem mert a túladagolás tüneteit produkáltam az első kettő gyógyszernél. Azt hozzá kell tennem, hogy pont menzesz közben volt a vérvétel. Úgy tudom az valamennyire befolyásolja az eredményt. Légyszíves segítsetek
2020. nov. 3. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Hipochonder vagy, vagyis képzelt beteg. Mivel anyum-at írtál, valószínű egy tizenéves tini vagy, aki a neten olvas sok baromságot. Felejtsd el ezeket, egyél normálisan, sportolj és éld az életedet, nem kell orvoshoz rohangálni vérképet csináltatni meg vizsgáltatni magad tizenévesen.
2020. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, nem tudhatod, mi okból csináltatta a vérképet. Kamaszok is lehetnek betegek, akár súlyos betegségük is lehet.


Kérdező, az orvos mit mondott, szerinte is túladagolás történt? Egyéb vizsgálatra nem fogsz menni?

2020. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok 3 gyerekkel. Tanácsot kértem nem oktatást. És az, hogy anyum-at írtam miért is tükrözné, hogy tizenéves vagyok? Felnőtt ember nem írhatja így? Imádom anyumat és az, hogy anyámnak írjam az nekem nem fér bele.
2020. nov. 3. 18:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, a tünetek vastúladagolásra utalnak. Ha eszel vöröshúsokat, az bőven elég.
2020. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2. Köszi :)

Nem nagyon tudok vele beszélni. Alig hallgat meg. Amikor hívtam nagyon gyorsan le rázott sajnos. Most a covid helyzet miatt még az is csoda, hogy ma el értem telefonon. Múlt héten 12x hívtam és 1x se vette fel :(

2020. nov. 3. 18:20
 6/9 A kérdező kommentje:

4.

Köszönöm :)

2020. nov. 3. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez nem olyan durva mértékű hiány, amit komolyabb gyógyszerekkel kéne kezelni, pláne ha épp menstruáltál. Sima vastartalmú multivitamin és/vagy vasban gazdag étrend bőven elég.
2020. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A dokim szerint durva vashiány ezért írta a gyógyszereket. De ezek után nagyon agyalok az orvos váltáson.
2020. nov. 3. 18:38
 9/9 anonim válasza:
Nekem is vashiányom volt, de nem írtak fel semmit rá. Én egy egyszerű 1×1 vitamint vettem, a neve Vas Forte+C+Folsav van benne a Rossmannban is kapni. Simán feljavult a vas, és több energiát adott. Nem kell gyógyszertári felírt.
2021. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!