Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet. Mikor a...

Mi bajom lehet. Mikor a székletem mellett vagy rajta, vért fedeztem fel?

Figyelt kérdés

2020. nov. 7. 17:14
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A házi orvost felhívom segíthet? Nálunk már nem fogadnak senkit kb egy hónapja. Csak jövőre lehet kivizsgálás.
2020. nov. 7. 17:39
 12/23 anonim ***** válasza:
52%
Ha 10-en 20-on éves vagy akkor kb. 99% hogy aranyér, vagy végbélrepedés.
2020. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
8 millió oka lehet. Mit ettél előzőleg? Akár a mogyoró daraboktól is lehet. Időnként nekem is előfordul, fél évente. A paprika is megszínezheti. Ha nincs szorulásod felváltva hasmenéssel, addig ne aggódj szerintem.
2020. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Majnem minden evés után el kell mennem. Csak olyan sima ételeket eszem. Legtöbbször amit a feleségem csinál. 30 éves vagyok.
2020. nov. 7. 17:44
 15/23 anonim ***** válasza:
Persze, a házi orvosnál kell kezdeni. Rendelési időben fel kell hívni. Előre mondom, nagyon nehéz lesz elérni (saját tapasztalat).
2020. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Majnem minden evés után el kell mennem. Csak olyan sima ételeket eszem. Legtöbbször amit a feleségem csinál. 30 éves vagyok."


Sűrűn előfordul a vérzés? Akkor háziorvos, ad beutalót széklet-vér tesztre, ha +, akkor első körben sebészet (proktológia), ha itt nem látnak semmit, akkor gasztroentereógia.

2020. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

Hasmenés, hasi fájdalom más tünet van? Ezer oka lehet, s nem csak az aranyér! Imádom, mikor rögtön rávágják, hogy csak az lehet! Én is írogattam ki itt a párom hasonló tüneteit, mindenki aranyérre, bélgyulladásra gondolt, aztán kiderült, hogy végbéldaganat.


Kérdező Ha szemmel látható a vér, legelőször a sebészetre menj, oda nem kell beutaló, megnézi, valóban van-e aranyered, ha van az az ok, ha nincs továbbküld gasztroenterológiára. De ne bagatellizáld el, egy végbélvérzés mindig komoly!!

2020. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Én is írogattam ki itt a párom hasonló tüneteit, mindenki aranyérre, bélgyulladásra gondolt, aztán kiderült, hogy végbéldaganat."


Milyen tünetei voltak a párodnak? Mennyi idő után fedezték fel? Sikerült meggyógyulnia?

2020. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki, tünetmentes. (kopp-kopp-kopp) Műtét volt, kemó és sugárkezelés. Hasmenés, véres széklet, széklettartási gondok voltak "csak", az elején semmi fogyás, vagy étvágytalanság. Még a székletvérteszt is negatív lett elsőre, rá fél évre lett pozitív, szóval fél évet is elpazaroltunk mert megnyugodtunk, hogy nincs baj. Meg nagyon tartott a tükrözéstől, így elbagatellizálta a tüneteit.
2020. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
S persze addig míg nem vizsgálta meg egy gasztró doki manuálisan, addig azt hitte aranyér miatt vannak a tünetek, s a vérszegénység is.
2020. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!