Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ilyen táplálkozás mellett két napja nem volt székletem?

Figyelt kérdés

Tegnapi kajám: ebédre csirkehúsos szendvics, vacsorára teljes kiőrlésű kenyér vajjal, paradicsommal, és kígyóuborkával. Tejet ittam hozzá.

Ma müzlit ettem tejjel, zöldségkrémlevest, vacsorára pedig az uborka másik felét, egy kis teljes kiőrlésű sajtkrémes kenyérrel (igen, 2 nap alatt megettem egyedül egy egész kígyóuborkát).

Ennek ellenére két napja nem tudok székelni, nagyon rossz a közérzetem, fáj a fejem fáradt is vagyok miatta.

Ha orvoshoz mennék ezzel a problémával, nagyon hülyének nézne?

Ja amúgy heti két alkalommal járok aerobikozni, bár az utóbbi két napban nem voltam, mert kedden és pénteken járok...tehát annyira nem is mozgásszegény az életem. Ma is sétáltam délután olyan 1-1.5 km-t (boltba, és haza).


Keressek fel orvost vagy normális, hogy így is székrekedésem van? 23 N


2013. márc. 11. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

székrekedést sok minden okozhat. nem jelent kóros betegséget.

okozhatja stressz, étkezési szokások megváltozása

Ricinus olajat ajánlok. ez a legtermészetesebb hashajtó.

próbáld megfigyelni milyen gyakran jársz a wc-re. átlagosan minden nap egyszer egészséges "bronzolni".

2013. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És mindehhez mennyi folyadékot ittál? 2 liter körüli folyadékmennyiségre lenne szükség.

Amúgy én azt gondolom, hogy ez az étkezés mennyiségre kevés, így ne is várd, hogy legyen székleted. Egyszerűen nincs annyi kajamennyiség, amiből napi széklet legyen.

Maga a minősége jó, de kevés. Illetve szerintem a napi 3 étkezés is kevés. Többször kéne enni, legalább 4-5-ször. Így nagyon leterheled a gyomrodat és nehezíted az emésztésedet.

És a mindennapi mozgás lenne a legjobb, nem csak heti 2-szer. Tehát ha mindennap végeznél valamilyen mozgásformát. Akár otthon is. Vagy minden nap sétálnál valamennyit vagy tornáznál otthon.

2013. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha általában is így eszel, akkor különös.. de a kóros állapotok, krónikus panaszok adott ártalom mellett csak idővel jelentkeznek.


Tejet és kenyeret eszel, ez szerintem mindenre válasz. Pár napig nézd meg mennyivel normálisabb az emésztésed tej és gabonamentesen.

2013. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!