Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő után jelentkezik a...

Mennyi idő után jelentkezik a láz, és a légszomj a covid fertőzés kezdete után?

Figyelt kérdés
Nos én múlt szombaton (fáztam meg, legalábbis azt hittem 🤷) és hétfőn egy munkahely miatt kötelező covid tesztet kellett elvégezni rajtam, és a barátaim előre figyelmeztettek, hogy ha meg vagyok fázva tuti pozitív lesz, már rengetegen jártak így. Hát egész hétvégén azon voltam, hogy hétfő reggelig hozzam helyre magam de nem jött össze, és amilyen peches vagyok hát nem is lennék én ha negatív lett volna, pozitív lett. Teljes meggyőződésem volt, hogy csak megfáztam, amúgy gyorsteszt volt, Ag, vagyis antigén teszt. De azóta már kezdem elhinni, hogy ez tényleg covid, nem folytogat a köhögés, de naponta többször tör rám rohamosan, szagot abszolút nem érzek, ízeket aligha. Egy hete tart ez az állapot, semmi gyógyszer nem segít, jah ma reggel hasmenésem is volt, és a héten alig volt étvágyam (bár mondjuk ennek lehet más oka is) lázam eddig nem volt, légszomj sem. Szerintetek ha ez utóbbi tünetek eddig nem jelentkeztek van esély rá, hogy megússzam ennyivel? Nincs semmi krónikus betegségem. És ezek a tünetek köhögés stb meddig tartanak, aki át esett rajta mi a tapasztalata?

2020. nov. 14. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez tuti az amúgy. A szomszédom is pozitív lett, és ő sem volt lázas, nem is fulladt. Most már jobban van. Szóval ezek nem kötelező tünetek.
2020. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell hozzá láz és légszomj, vannak, akiknél enyhébbek a tünetek. A barátod meg jó nagy ostobaságokat beszél, ha valaki megfázik, annak nem lesz pozitív a tesztje, pozitív annak lesz, akinek a covid okozza a tüneteit. Nem az innen-onnan hallott szóbeszédre kellene alapozni, elég lenne gondolkodni is néha.
2020. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
jó hír: Ha jelentkezett az íz és szagvesztés akkor a nagyján túl vagy rossz hír : sajnos ez az íz-szag dolog hónapokig is megmaradhat :(
2020. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a teszt ilyen tünetek mellett mennyi idő után lesz negatív?
2020. nov. 18. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A teszt az kb 10 nap után már lehet negatív aztán már csak az ellenanyag teszt mutatja ki hogy átestél e rajta a pcr az már akkor nem
2020. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!