Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Furcsa viszketés a végtagokon?...

Furcsa viszketés a végtagokon? Mitöl lehet?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja kezdödött, hogy a kezeim lábaim elkezdtek viszketni. Elöször csak a könyék és térd körül, majd végül mindenhol. Estére és éjszakára rosszabbodott, szinte az örületbe kergetett a viszketés. Elváltozás csak akkor látszott, ha nagyon közelröl megnézte az orvos a börömet. Börszinü apró kitüremkedések, laposak. Kaptam gyógyszertári krémet száraz börre, plusz szteroidos gyógyszert és mellé egy recept nélkül kapható antiallergia gyógyszert. A gyógyszer szedésének második napján minden tünetem megszünt, viszont fokozatosan kellett csökkenteni az adagot. Az elsö napon amikor már nem vettem be a szteroidos gyógyszert, ismét elkezdtem viszkedni a térdemen.

Allergiatesztet és vérvizsgálatot csináltak, de minden normális, kivéve azt, hogy a vas egy kicsit alacsony.

Az orvos nem tud mit mondani. Külföldön élek, ha tudnék, hazamennék egy magyar börgyógyászhoz, de sajnos a jelenlegi körülmények között (covid) ezt most nem tudom megoldani. Van esetleg itt börgyógyász vagy tapasztalt valaki hasonlót?

Otthon minden antiallergén, szagtalan meg adalékanyagmentes, egészségesen eszünk, az étkezésemben meg az életmódomban nem következett be jelentösebb változás. Van valakinek ötlete?



2020. nov. 19. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerősnek ugyanilyen volt, neki pl a tusfürdőjétől. Évekig ugyanazt használta, egyszer mégis elkezdte kihozni ezt rajta.
2020. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vérvizsgálatban alkalikus foszfatázt és májfunkciót néztek? Néha lehet bőrviszketés epe- vagy májproblémák miatt.
2020. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Második, annak az alkalikus foszfatáznak van valami nemzetközi jelölése? Megvan a vérkép de így nem találom. Esetleg át tudom küldeni a vérképemet, ha értesz hozzá és megtennéd, hogy megnézed...
2020. nov. 20. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Az alkalikus foszfatáz jele ALP, az egyéb májfunkcióké:GOT/AST,GPT/ALT,GGT. Ha ezek eltérnek a referenciaértéktől, annak lehet a tünete akár viszketés is. De nem minden esetben kérik meg ezeket a vizsgálatokat.
2020. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Ezek közül egyiket sem látom a listán. Pedig csomót megkért de úgy látszik ezeket nem.
2020. nov. 20. 20:07
 6/6 A kérdező kommentje:

Na ha valakit érdekel, az a fejlemény, hogy kiikért az orvos minden tesztet ami kb létezik és minden értékem jó. Azt mondta, hogy szerinte nem tolerálok valami ételt/italt, vonjak ki minden gyanúsat és a végén elökerül a "bünös", de ez hosszú procedúra lesz.

Ok, nekiindultam a dolognak mert nem volt más választásom, a szteroidos cuccot nem akarnám szedni.

Ès tegnap megkerült a bünös, ami a cukor. Kivontam minden gyanúsat, 1 hétig semmi tünet, már éppen kezdtem örömködni. Aztán tegnap direkt ettem a süteményböl, amit sütöttem, és nem sok idö múlva (fél óra) kitört rajtam a viszketés de mint a veszedelem. A sütiben amit sütöttem, sima fehér cukor volt.

2020. dec. 6. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!