Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Zsíros korpám van, viszket a...

Zsíros korpám van, viszket a fejbőröm és erősen hullik a hajam. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Egy éve hajhullással küzdök, már-már teljesen elvékonyodott a hajam. Mindezt tetőzi, hogy annyira zsírosodik és korpásodik, hogy naponta kell hajatmosnom, nem is beszélve a kellemetlen viszketésről. Jártam egy hajgyógyásznál a Corvin negyedben. A 22 ezer forintos vizsgálati díjon felül felírt nekem egy méregdrága Vichy ampullaszettet + sampont, amit másfél hónapig használtam is, sajnos eredménytelenül. Kérdésem az, hogy kihez fordulhatnék, aki megbízható Budapesten? Ha a hajhullás megállíthatatlan is, a zsírtól és a viszketéstől legalább megszabadulnék. 26/F

2020. okt. 31. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy csomó pénzt elszórtam hasonló problémára. Aztán elmentem egy bőrgyógyászhoz, akinek a hajhullás is szakterülete volt (de nem trichológushoz), aki felírt receptre egy ecsetelőt (fillérekért váltottam ki), meg ajánlott egy gyógysampont, amit gyógyszertárból lehet beszerezni vény nélkül. Ez a kúra 1-2 hónapon belül helyrerakott. A sampont ajánlom, hogy próbáld ki, ha még nem tetted meg, veszítenivalód nincs - detergens szulfuratum a neve, kb 500 Ft.
2020. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Gyógyszertárban ha elmodnod ilyesmi ellen samponra lenne szükséged, biztos segítenek. A hajhullás egyébként stressz vagy vashiány miatt is kialakulhat. Ha esetleg szédülsz, fáradékony és sápadt is gyakran vagy érdemes ezután is utána járni.
2020. okt. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csináltass vérképet, háziorvosnál vizsgáltasd ki magad. Pajzsmirigyproblémák is okozhatják. Bár a viszketés talán másra utal.
2020. nov. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!