Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet az IBS tünete?

Ez lehet az IBS tünete?

Figyelt kérdés
Kb.két hete diagnosztizáltak nálam IBS-t. Évek óta tartó panaszaim voltak, amik azonban idén tavasztól felerősödtek. Székrekedés, puffadás, elégtelen székletürítés érzése, időnként eredménytelen székelési inger. Rendszeres hasi görcsök, főleg közvetlen étkezés után, előfordult, hogy ilyenkor azonnal WC-re kellett mennem. A székletben rendszeresen volt nyálka. A hónap elején végezték el a vastagbél tükrözést, teljesen negatív lett, ekkor kaptam meg a diagnózist. Találtak minimális, nyugalomban lévő belső aranyeret. A béltisztítás óta székelés után csípő, égő érzést érzek, néha viszket is a végbelem. Korábban kapott Normix és probiotikum kúra hatására a puffadás teljesen megszűnt (ezt azért kaptam, mert SIBO-t, kontaminált vékonybél szindrómát is megállapítottak az IBS mellett). Tegnap óta ismét puffadok (menzesz előtt vagyok, ez rontani szokta a tüneteket), 2 napja előfordult, hogy egy napon belül kétszer volt székletem (székrekedéses), nagyon ritka, hogy egy nap 2× megyek, ebben az évben ez volt a 3. eset. Ma viszont olyat tapasztaltam, mint még soha: Délben volt székletem (ezúttal részben lazább állagú, ez is elég ritka), estefelé elmentem pisilni, úgy éreztem, tele vagyok, talán ismét kell nagy WC-znem is, de főleg a fokozott gázképződés gyötört. A WC-n ülve a gázokkal sárga, kocsonyás nyák ürült, a szokottnál sokkal több és kissé véres volt. Ezzel együtt egy kis darabka széklet is távozott. Korábban soha nem láttam friss vért a székletben. Tudom, hogy az IBS-be sok minden belefér, de ilyet még nem láttam. Kb.két hete tükröztek, gondolom nagy baj nem lehet, de nem tudom, mi ez. Belefér-e az IBS-be, vagy valami más. Esetleg tartási probléma, mivel kijött a gázokkal? Mi van, ha épp nem a WC-n ülök? Talán a sok nyákkal jött ki a kevés széklet, de ijesztő ez a nagy mennyiségű, véres kocsonyás nyák. Szerintem ez az egész nem normális IBS-nél sem. Legalábbis velem sosem fordult elő ilyen korábban. Ha más IBS beteg esetleg tudna segíteni, nagyon hálás lennék.

#széklet #IBS #véres, kocsonyás nyák
2020. nov. 22. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az aranyered felsérült.
2020. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Az IBS-nèl simán lehet az a fehèr-sárgás kocsonyás nyák ahogy azt videókban is láttam 😀 engem nem zavarna ha ilyenem lenne, de jó persze a fájdalom az fájdalom....
2020. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Mi volt ez neked? Nekem ma székleten volt ilyen nyálkán vércsík nagyon megijedtem, proktológiára megyek holnap.

Volt már ilyenem, amit írsz, vér nélkül, de hogy ilyen nyák jött magában.

Neked kiderült?

2021. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Régi kérdés, de kiderült, hogy ezt mi okozta nálad? Nem valamo aranyér jellegű probléma?

2022. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdező remélem olvasod még!

Ugyanilyenem volt pár napja, de régebben is előfordult már ilyenem. Neked ez ibs-től volt?

2023. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!