Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy Marfan-szindr...

Lehetséges, hogy Marfan-szindrómás vagyok?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok hipochonderkedésre, úgyhogy mielőtt még pánikolni kezdenék, gondoltam felteszem itt a kérdést. Kezdjük ott, hogy azt tudom, hogy ízületi lazaságom van, emiatt sok ízületem instabil. Ezzel az ízületi lazasággal egyébként még gyógytornász diagnosztizált különböző tesztekkel, tinikorom óta járok tornázni, mert középsúlyos gerincferdülésem van, plusz lúdtalpam. Világ életemben nagyon vékony voltam, régebben anorexiásnak is hittek még általános iskolában, most már csak szimplán vékony testalkatú vagyok, de mondhatni "normálisan" nézek ki.

Véletlen került elém egy kép két Marfan-szindrómás tesztről/jelről, amik igazak rám, akkor kezdtem el utánaolvasni ennek a betegségnek. Az egyik, hogy kisujjal és hüvelykujjal könnyedén körbeérem a csuklómat, a másik pedig, hogy ha a kezemet ökölbe szorítom úgy, hogy a hüvelyukkam benne van ebben az ökölben, akkor ebből az ökölből majdnem egy egész ujjpercem kilóg kisujjnál. (De nem azért, mert olyan hosszú a hüvelykujjam, hanem mert az ízületi lazaság miatt nagyon be tudom hajlítani azt az ízületet. Ha nem erőlködök a nyújtással, csak szimplán ráhajtom a négy ujjam a hüvelykre, akkor nem lóg ki az ökölből. És a csuklómat is azért tudom átérni, mert nagyon vékony, nem pedig azért, mert az ujjaim hosszúak.)

Viszont vannak dolgok amik nem igazak rám, pédául nincsenek aránytalanul hosszú végtagjaim és ujjaim, szimplán csak hosszúkásak (és mivel véknyak, így még hosszabbnak tűnnek), plusz se tyúkmellem vagy tölcsérmellkasom sincs.

Illetve olvastam, hogy a striás bőr is lehet jel, nekem pedig rengeteg striám van mindenhol, belső comb, vádli, derék, hát, mell, de főleg combon és derékon, ott tényleg nagyon csúnya, még így is, hogy az évek alatt elalványodott. (Egyébként soka nem voltam kövér, szóval nem fogyás miatt jelentkeztek, hanem mert kiskoromban nagyon alacsony voltam, és hirtelen, 1-2 év alatt sokat nőttem.)

Nyugtassatok meg, hogy csak bebeszélem magamnak ezt a Marfan-szindrómát, és az ízületi lazaság tüneteit magyarázom bele a cikkekben olvasott tünetekbe.:D



2020. nov. 23. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Az első mondatod első felében diagnosztizáltad magadat. :)


Tök fölösleges tovább agyalnod rajta.

2020. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Marfan ritka betegseg, foleg hogyha a szuleid nem Marfanosok. A jelek (csuklo, huvelykujj, stria) elofordulnak nem Marfan betegeknel is (es mivel sokkal sokkal tobb ember nem Marfanos, az esely, hogy te sem vagy az ezekkel a jelekkel nagy).
2020. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,megnyugodtam.:D
2020. nov. 23. 13:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van striam a seggemen
2020. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!