Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Marfan szindrómás vagyok?

Marfan szindrómás vagyok?

Figyelt kérdés
véletlenül találtam rá erre a betegségre és néhány tünet jellemző rám, ezért eléggé megijedtem, de lehet, hogy csak túl sovány vagyok? Pár éve elég kövér voltam,de sikerült lefogynom, most 51-52kg vagyok és kb 170cm magas, lúdtalpas voltam, (de kiskoromban elvittek orvoshoz, ahol cipőt adtak és azt mondák, h. szinte teljesen rendbe jött ezért nincs szükség már rá) átérem a csuklóm a kisujjammal és a hüvelykujjammal, és ezt is megtudom csinálni [link] és a szalagjaim is lazák (tavaly kifordult emiatt a térdem)

2013. szept. 17. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mi az a marfan szindróma, de a leírtaktól semmilyen szindrómás nem vagy. Én is átérem a csuklóm, én is tudok ilyet csinálni, és előfordul, h az ember lúdtalpas meg lazák a szalagjai. Nyugi.
2013. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én tudom mi a te bajod, hipochondriának hívják, és sajnos nem gyógyítható. :(
2013. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
lehet, h. részben igazad van, csak az oldalon pont azt írták, h. a legtöbb ilyen beteg, nem is tud róla, h. beteg és hogyha orvoshoz fordulnának már az elején, elkerülhetőek lennének a súlyosabb következmények...
2013. szept. 17. 19:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem valószínű,h Mardafan szindrómád van,mert mint írtad néhány éve kövér voltál. A Marfan sy. már születéskor látható,hiszen veleszületett,kromoszómális betegség. Így régen is magasnak és vékonynak kellett volna lenned.
2013. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. szept. 17. 19:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a dokiknak feltűnt volna, ha marfan szindrómás lennél, elég feltűnő, tényleg aránytalanul, szembetűnően hosszú végtagokat és ujjakat kell elképzelni. A képen látható kéz csak hajlékony, én is megtudom csinálni, pedig én még kicsit rövidnek is tartom az ujjaimat, elég kicsi a kezem. A csuklóátfogás nem megy, icipitit hosszabb ujjakkal már menne.

A laza ínszalagok sem jelentenek marfan-szindrómát, ez egy növekedési rendellenesség, laza ínszalag meg erezféle dologtól lehet.


(Másik oldalról: ha kicsit kurtábbak valakinek a végtagjai, attól még nem lesz phocomeliás, kicsit hosszabbakkal se lesz tutira marfanos)

2013. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
csak sokan piszkáltak, h. milyen aránytalanul vékony csuklóm van :)
2013. szept. 17. 19:30
 8/8 anonim válasza:
Nem minden Marfanos hordoz MINDEN tipikus jelt magán...
2014. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!