Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kemoterápia (akár sugár,...

A kemoterápia (akár sugár, akár gyógyszeres kemoterápiás kezelés) segít/het egy esetleges rosszindulatú daganat áttétképződésében is?

Figyelt kérdés

Ha rosszindulatú daganatról van szó, ha elkezdjük a kemót, az amellett, hogy mondjuk segít abban, hogy a daganat ne nőjön nagyobbra, vagy ne okozzon problémát, segíthet abban is, hogy ne képezzen áttéteket a daganakat máshova is? Tud erről valaki valamit, jó erre a kemó? Pl egy sarcoma-fajta rákbetegség a mellkason, ne képezzen áttétet a tüdőben.


Van valakinek tapasztalata, vagy aki ért ehhez? Legyen szíves ossza meg velem.


2020. nov. 25. 18:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen ha időben kezdjük el a kemót. Sejtem, hogy mindig fentállhat a veszély, hogy egy rosszindulatú tumor továbbterjed, de egy időben elkezdett kemó ezt mondjuk szinte teljesen meg tudná akadályozni az áttétképződést?
2020. nov. 25. 18:04
 2/7 Autoimmun ***** válasza:
91%

Szia.

Természetesen lehetséges, hogy megállítja, de ez nem válaszolható meg biztosra. Iszonyatosan sok változóból álló ez az egyenlet, például függ a tumor típusától, kiterjedtségétől, nyirokcsomók érintettek-e, stádium, kemó típusa (sokféle van), beteg állapota és persze az egyén szervezetének a fogékonysága.

Érezhető gondolom, hogy ez nem egzakt. Megértem a kérdést amúgy, mert mindenki biztos válaszokat szeretne ha beteg, de ilyen nincs. Egyre jobb szereket hoznak forgalomba, egyre jobb a sugárterápia is, de nincs 100%-os jóslás még. Talán egyszer eljutunk oda...

2020. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és tudom hogy biztosra nem lehet megmondani, csak elméleti síkon érdekel, hogy egyébként mint maga a terápia, hatásos-e áttétképződés ellen, gondolom ezt egészségügyileg lehet igazolni, hogy igen vagy nem. :) Aztán vagy hatásos, vagy nem. De egyébként jó az ellen is?
2020. nov. 25. 18:46
 4/7 Autoimmun ***** válasza:
100%
Pusztán elméleti síkon a kemó hatásos áttétképződés ellen, de csakis azért, mert a tumorsejtekre hat, amik ugye áttéteket adhatnak. Ha pusztítjuk a tumort, kevesebb az esély az áttétképződésre. Csupán ennyi.
2020. nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En csak azt tudom, meg attetekkel is elhetnek emberek hosszabb eveket is, jobb-rosszabb, akar tunetmentes idoszakokkal. Es meg olyan is van, akit ujra es ujra megmutottek, de kepes normalisnak mondhato eletet elni, es betegsege ota ujabb kezeleseket talaltak fel.

Jolene Dyke ugyan nem magyar, elkepeszto a tortenete.

2020. nov. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, nekem volt áttátem, csontvelőben, májban, lépben (ennek annyi is lett) meg agyban és a kemoterápiát kaptam az agyamra meg utána teljes besugárzást.


Daganattípustól nagyban függ mennyire reagál a kezelésekre, meg a szervezettől is.

2020. nov. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tavoli szervekre ad a primer daganat metasztazist az sosem jó. Ekkor is megprobaljak a kemot, ha van hatasa meg lehet igy is gyogyulni. De altalanaossagban elmondhato hogy ha van is attet akkor az a primer daganathoz kozel legyen es ne legyen sok, ugyanis ez alapjan stadiumozzak a daganatokat. Ha van tavolra attet es tob helyre is az minimum stage 3as rak, vagy akar stage 4es ami viszont sokkal nehezebben gyogyithato.
2020. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!