Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gasztroenterológia. Iszonyat...

Gasztroenterológia. Iszonyat félek, valaki megtudna nyugtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves lány vagyok. Félek az egésztől úgy anblokk. HOgy mi fog történni és hogy mi van ha valami komoly gond van szóval igen eléggé félek..


Nyár közepén kezdődött a gond előtte soha semmivel semmi bajom nem volt! Nem tudom összefüggés lehet-e de egy menstruáció után jött ez az egész. Ilyen enyhének monhdató hasi panaszok voltak puffadás gázosodás - nagyon sokat pukiztam :D - és mellé a széklet lágyabb állagú lett. Eleinte az volt bennem, hogy valami vírus, vagy micsoda, de az nagyon nem ilyen, mert az ált. így átfut az emberen és megy a hasa, nekem nem az volt. 1 hét után elmentem házidokihoz, aki azt mondta ez nagyon ételérzékenység gyanús. Éééén ételérzékeny?? Sose gondoltam volna.. Elküldött volna gasztróba, de tombolt ott még a vírus (előző hullám) ezért nem volt rendelés abszolút. Elmentem magánba ilyen IgG intolerancia tesztre ahol tej, tojás pozitív lett. Annyit tudtak rá mondani, "hát ez nem releváns annyira, de lehet ez okozza szóval diéta." azóta hol tök normális, hol rosszabb a széklet. Az javított rajta igazán sokat huzamosan, mikor elkezdtem probiotikum kúrát csinálni! 1 hónap után már éreztem, de lehet csak megnyugtatott a tudat, hogy szedem..?

Ezt azért mondom mert irtó módon hipochonder vagyok és úgy paráztam ettől az egésztől, hogy halálosan.. Tudom nem hangzik nagyon vészesnek, de megijesztett hogy mi a franc van.

Aztán jött a 2. hullám, haza kellett utaznom egyetemről, sajna párommal se nagyon tudunk találkozni, így lényeg a lényeg: újra visszatért a furább széklet és a puffadás. Pedig már nagyon boldog voltam, hogy sokkal jobb a probitól!


Itthon mindenki szerint csak stresszelek nagyon és attól van az egész. Hónapok óta spanolom magam ezzel, belelovalom magam, jól voltam már, erre ha egyszer jön egy kis véletlen hasmenés újra beparáztatom magam. Meggyőződésük, hogy ez van, mert olyan nem lenne, hogy napokra tök jó, aztán megint ilyen. Ráadásul menzeszem közeledtével lett megint ilyen, ami elvileg nőknél elő is fordul PMS tünetként, hogy a széklet lazább lesz/puffad..

De aztán azt mondta anyum, hogy elég, fejezzük akkor ezt be, menjünk el rendesen gasztróra, mert az se biztos hogy diétára van szükség, ha nem releváns ez az IgG teszt. De iszonyatosan félek! Lehet a stressztől, de késik is pár napja ettől ..

Ugye ilyenért nem végeznek invazív vizsgálatokat? Nem volt eddig se allergia tesztem, se semmi. Szerintetek komoly a baj?



2020. nov. 27. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy el tudj menni TB-s gasztroenterológiára, háziorvosi beutaló kell, de előbb a háziorvos elküld egy alapos vérvételre, olyanra amire ő is írhat beutalót. Lehet csinálni még magánba vérvételt glutén és laktózérzékenységre is, ilyet a gasztroenterológus is írhat, de oda tudnod kell hogy több hónapos várólista van. Nálunk legalább is így van. A gasztroenterológián általában tükrözést csinálnak, gyomor és végbél. Nekem gyomortükrözésben volt részem, nem kellemes, de azért belehalni nem lehet. Minden ember kibírja. Lehet altatásban is csináltatni, de csak magánban, az húzós összeg.
2020. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felesleges ezen paráznod, én kicsiként csak a laktózra voltam allergiás de még fájdalmasabb volt a tünet annál amit leírtál. Ha eszel/iszol olyant amire allergiás vagy akkor általában ezek lehetnek a legfőbb tünetek amiket írtál is, nem kell egyből komolyabbra gondolni. Lehet van még valami amit nem bírsz csak arra nem tért ki az a teszt amit csináltak neked.

Az sem segít ha idegeskedsz rajta mert attól tuti hogy fog fájni a hasad/hasmenésed lesz és késhet is tőle.

Tényleg a gasztroenterológia erre a legjobb megoldás, ott fognak tudni segíteni :)

2020. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon remélem tükrözésre nem kellene sor kerüljön ilyen tüneteknél!

A háziorvosom egyedül transzglutemináz + allergia tesztet mondott hogy azt lenne érdemes szerinte nézni.

De még csak egy székletvizsgálat sem volt, vagy kilégzéses teszt.

Úgy tudom ezeket szinte mind meg kell előtte csinálni, hogy legyenek leletek amiből ki tudnak indulni, vagy nem?


Második: a stressz nekem tuti baromira rátesz.. Fájdalom nincs, de kutyorgás fortyogás be tud indulni tőle. Meg nem is az, hogy hasmenés, mert napi 1x megyek mindig, csak lehet lazább lesz tőle..

2020. nov. 27. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
IBS-rol hallottal mar?
2020. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj az ételallergia tesztekkel, hogy a létező összes kajára amit napi szinten eszel, kihozza hogy pozitív. Nem megbízhatóak. Inkább a vérvételt javasolnám, gluténra és laktózra.
2020. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 ezt én is olvastam!!

Az IgG intolerancia tesztről hallottam, hogy nem releváns, csak a karcolós allergia teszt az. Meg amit gasztróba csinálnak gluténre.


#4

Igen, egyik barátnőmnek is azt mondták nem volt semmi tükrözés mert elvileg vírus ideje alatt azt amúgy se végeznek, csak vérteszt volt neki meg kilégzés. Kiderült laktózos, de mellé mondták hogy IBS. Azt mondta szerinte humbuk az egész és mindenre ráfogják csak hogy az. Egy másik ismerősömet is lerázták annyival, rosszabb lett neki és sajnos kiderült hogy endós. Egy harmadik hónapokig küszködött, mire végre elvégzett rajta valaki egy kilégzésest és SIBO jött ki antiniotikumra rendbejött.

Nem azt mondom szerintem nem létezik, csak picit dobálóznak vele talán.

2020. nov. 27. 15:06
 7/7 A kérdező kommentje:

Update: egy ismerősöm ajánlására megcsináltam egy itthoni candida tesztet.. Azt hiszem a teszt megerősítette, hogy az lehet a probléma.


Sok minden összefügg. Menstruációs fájdalom, lehangoltság ami régebben nem volt rám jellemző, hasi tünetekből a puffadás, gázosodás.. a hajam is fényesebb volt régen. Ezekre mind azt mondta néha candida van a szervezetben, túlszaporodnak a bacik.

Helytelen táplálkozás miatt. És azután kezdődött ez el, hogy hízókúrára fogtam magam a nyáron mert vékony vagyok. Fel is jött ugyen egy kiló, de jöttek a furcsaságok. Edzettem mellette, de nem csak tisztán kajáltam hanem, mindenféle cukros nasit is, nehezeket..

2020. nov. 28. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!