Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hozzáértők: létezik olyan,...

Blue Child kérdése:

Hozzáértők: létezik olyan, hogy valaki soha nem fogja elkapni a koronavírust tünetmentesen sem?

Figyelt kérdés
Nem olyanra gondolok, hogy tünetmentesen átvészeli valaki, hanem arra, hogy lenne rá lehetősége, de nem kapja el. Tehát egyszerűen nem lesz COVID-FERTŐZÖTT. Pl. egész életemben sosem voltam sem lázas, sem influenzás. Egyszerűen azt sem tudom szó szerint szinte, hogy mit jelent lázasnak lenni, csak olvasmányokból, pedig sok hosszú évtized van már mögöttem. Általánosan is kérdem, hogy ilyen létezhet-e COVID-FERTŐZÉS esetén.
2020. nov. 30. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mi a titkod? Én dupla maszkban , ráadásul az egyik le volt ragasztva, negyed óránként kezet fertőtlenítve, végig nyitott ablak mellett úgy néz ki elkaptam a kolléganőmtől..
2020. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Van olyan aki nem kapja el soha. Extra erős immunrendszer és genetika!
2020. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem vagyok hozzáértő,de el tudom képzelni,hogy van ilyen.

Számos más betegség létezik, és nincs olyan, hogy mindenki elkapja.

Gondolom ugyan úgy lesz majd kivétel a Covid esetében is.

Pl a Hn1 is nagy járvány volt.

Én nem kaptam el.

Több ezer ember átesett rajta.

Volt aki sajnos nem élte túl.

2020. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van, van aki életében sose lesz influenzás.
2020. nov. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára vannak, akik alapból immunisak rá.
2020. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyeske, és többiek: nincs titkom. Sőt! Sajnos ennek az az ára, hogy nagyon sok súlyosabb betegségen/műtéten vagyok már túl. Talán azt mondanám, hogy az, hogy nem voltam soha képes belázasodni és influenzás lenni, a gyenge immunrendszer jele. Szerintem az ember normális esetben vírusokra/influenzára reagál, lázas lesz, így védekezik. Tényleg sok évtized van mögöttem, de influenza elleni védőoltáson még csak gondolkodni sem gondoltam, mert tudom, úgysem kapom el. Jó lenne tudni, vajon a koronavírussal hogyan fogok állni. Az épületben, ahol lakom, 3 koronavírusos beteg hordogatta le a szemetet, gondolom, a levegőbe is belekerült a korona, mégsem kaptam el. A maszkok csak 95%-ot védenek, tehát ha ők 5 %-ot kilélegeztek, akkor összesen 15 % esélyem lett volna elkapni testközelből, de semmi. Sőt, az ajtóm előtt vittek el egy személyt a "szkafanderesek", az meg a huzatot is úgy engedi be, mint a pinty. Semmiféle koronám nem lett. Tényleg érdekelne, hogy véletlen-e vagy tényleg van "született" immunis személy, akit ha éri a vírus, egyáltalán nem lesz beteg tőle, tünetmentesen sem. A neten nem találtam rá választ. Bocsi, hogy későn válaszolok mindig, de sok gondom van.
2020. dec. 1. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedni akarok, csak kíváncsiságból:

"A maszkok csak 95%-ot védenek, tehát ha ők 5 %-ot kilélegeztek, akkor összesen 15 % esélyem lett volna elkapni"


Ezt hogyan számoltad ki?

2020. dec. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azért nem mondható el rólad, hogy nagyon ki voltál téve a fertőzésveszélynek, ha csak ennyi kontaktról tudsz beszámolni.

Én karanténban is voltam, kolléganőm kovidos lett, akivel egy irodában dolgozom, volt olyan hogy 1-2 méterre voltunk, amikor a legjobban fertőzött elvileg. Nem kaptam el.

De ez nem biztos, hogy rajtam múlt, ha nem "ürült" belőle vírus, nem én küzdöttem le, el sem jutott hozzám.

De kérdésedre válaszolva: tuti biztos, hogy sokan nem fogják elkapni, illetve nem fognak megbetegedni a vírustól még ha találkoznak is vele, vagy bekerül a szervezetükbe.

2020. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!