Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségre, betegségekr...

Milyen betegségre, betegségekre utalhat az, ha valaki hüvelyeseket eszik és azután hány (például házi lencsefőzelék fogyasztását követően)?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
rossz a bélrendszere, a hüvelyesek nagyon nehezen emészthetőek, az egészséges táplálkozásban nem kéne hogy szerepeljen egy kompótostálkányinál nagyobb mennyiség egyszer az étkezésben, de néha még annál is kevesebb, pl. a rizi bizi pl jó, még a bableves is oké ha nem túl zsiros és egészségesebben van megcsinálva, mert ottt is van más zöldsgé plusz lé. Na de a nagy tányér főzelék már eléggé puffaszt és ez okozza a hányingert.
2020. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Puffadás nem volt, hanem hányás.

Olyan, mintha a gyomorból nem tudna továbbhaladni lefelé, ezért felül jön ki.

Ez milyen betegség lehet?

2020. dec. 1. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Allergiás vagy a hüvelyesekre! Inkább hanyagold a fogyasztásukat, mert az még a jobbik eset, ha kihányod...
2020. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, ha kevesebbet eszel, akkor is vannak problémáid?

Én például szeretem a spenótot, tökfőzeléket, tojást. De a többi kajához képest csak fél adagot ehetek belőlük, mert utána nehéz a gyomrom. Hányással kell megszabadulnom tőle, de sokszor segít a pálinka is, hogy rendbe jöjjek. Az olyan forró tea, amit éppen csak hogy meg tudok inni, is segít néha.

2020. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az óriási butaság, hogy kevés hüvelyest együnk. Erre rá is tudok cáfolni. Valóban puffaszthatnak, viszont tele vannak méregtelenítő rostokkal. Miután anyum egy időre lerobbant és hirtelenül kellett megtanulnom főzni, azóta hetente többször eszek nagy tányérral főzeléket. (Illetve sűrűn eszek leveseket is.) Valamikor 2 napig borsót és utána 2 napig babot ettem. Nem csak bajom nem volt tőlük, de egy megmaradt kis méreg-lerakódásom sok év után váratlanul még tovább elkezdett lemenni és ettől fogytam is. Most sokkal jobban érzem magamat a bőrömben és az önbizalmam is nagyobb lett. 25 kilót már leadtam belőle kamaszkorom végén, de volt még 10 körül és az elmúlt 1 évben 6 lefutott. Az a 10 eddig semmitől nem indult meg és senki nem tudott rá módszert. Olyan szinten kipucolnak a hüvelyesek, amire nem is gondolt senki. Emellett immunbetegségem eltűnt a vérképemből. Mivel meg voltam lőve asztma miatt és amiatt pedig semmit nem tudtam ezek ellen tenni, ugyanúgy csak az étrendem változására tudnak gondolni. Hüvelyesek és rost. Amit így a sors forgatott le.

Ellenben a rizibizi pont buta tipp. A rizs ugyanúgy gabona és van benne egészség, de egyben magas szénhidrát. Zöldborsófőzelék vagy zöldborsóleves jobb a rizibizinél.


Ezt csak egyesnek reagáltam.


34/F

2022. dec. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De nem vagyunk egyformák...
2022. dec. 28. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem vagyunk egyformák.

Nekem sincs semmi bajom a hüvelyesekkel. Annyit eszem, amennyit csak akarok babból, lencséből, cukorborsóból.


De spenótból, lágytojásból és tökfőzelékből csak korlátozottan ehetek, pedig szeretem mindegyiket. Ha ezekből a más ételeknél megszokott mennyiséget eszem, nehéz a gyomrom, rossz a közérzetem órákig. Egy kicsit segít, ha félóránként iszom egy korty pálinkát, míg végre megemésztem. De se hányást, se hasmenést nem okoz. Ha csak fél adagot eszek belőlük, akkor semmi bajom tőlük.


Nem voltam otthon, amikor a férjemnek kellett megetetni a 4 hónapos fiunkat. A gyereknek nem ízlett, és szemközt köpte a bébipapival, amit odakészítettem. Erre a férjem megetette a neki szánt, ráadásul csipős bablevessel. Kinyomta a bab belsejét, a héját nem adta neki. Frászt kaptam volna tőle, ha látom! Úgy ette a gyerek, mintha napok óta nem kapott volna enni. Semmi baja nem lett tőle. Viszont attól kezdve nem kellett neki semelyik bébiétel, ha bele erőltettük, mindig hasmenése lett. Attól kezdve az anyatej mellé pótlásként azt kapta, amit mi ettünk, megfelelően passzírozva persze. Semmi baja nem volt tőle.

Ezt csak azért írtam, hogy nem valószínű, hogy lenne a babban valami, ami indokolja a hányingeredet, ha egy 4 hónapos baba is megeheti. Valószínűbb, hogy a héját emészted nehezen.

2022. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!