Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha bennmaradt a kontaktlencsém...

Ha bennmaradt a kontaktlencsém egész északára mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, amikor megvettem a lencsét, hogy nagyon viszketni és fájni fog ha bent felejtem, de egyáltalán nem fáj. Most kivegyem és úgy tegyem be újra, vagy elég ha csöpögtetek rá egy kis tisztítószert? (szemcseppnek is használhatót)

2015. máj. 23. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Bennmaradt? -> vedd ki.


Kivetted? Látni akarsz? -> tedd be. Átdörzsölheted a tisztítófolyadékkal előtte.

2015. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ennyi IQ-m nekem is van, a kérdés lényege, hogy feltétlenül.szükséges-e kivenni, ha egyáltalán nem fáj és ugyanúgy látok vele mint alvás előtt?
2015. máj. 23. 11:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szükséges, azért kellene kivenni, hogy pihentesd a szemedet. A pihentetés nem 2 perc lencsenélküliséget jelent, hanem hosszabb időszakot (pl. 6-8 óra alvás) amíg nincs idegen anyag a szemeden ami szigetelné (persze a mai gél lencsék elég jó oxigén áteresztésűek).


Ennyi, pihentetni kellene hosszabb ideig, ezen semmit nem segít az, hogy most pár percre kiveszed. Viszont ha van szemüveged, akkor a nap folyamán akár hanyagolhatnád is a lencsét, hogy pihentesd a szemedet. Ha nem viszket, nincs kellemetlen érzés az persze jó.

2015. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!