Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megváltozott a székletem, nem...

Megváltozott a székletem, nem csinàlnak vastagbèltükrözèst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28éves nő vagyok, nem volt semmi problémám a székelési szokásaimmal, mindennap volt székletem, “normális “ méret, állag, szín...

1,5hónapja volt 2napig egy kisebb hasmenésem, utána napokig semmi. Vettem be hashajtót, de nem nagyon hatott.

Étvágyam volt, de nagyon keveset mertem emiatt enni.

Kezdetben a székletem ceruza méretű,formájú volt.. és laza állagú.

( bocsánat hogy ennyire belemerülök, de hátha valaki tud megoldást)


Most szintén alig tudok Wc-zni, kemény állagú és kicsi...mintha valami nyomná belülről..


Voltam orvosnál, de teljesen nem normális.. vidéken élek, és mindenki problémáját az udvaron kiabàlja ki. Próbáltam telefonon egyeztetni a problémámmal kapcsolatban, de az étkezésemet akarta megvariàlni.

Ezen már rég túl vagyok itthon, rostosat eszem, keves szénhidràt stb.

Székletminta eredmény alapjan kuldhetnek kolonoszkopiára, addig nem indokolt. De negatív lett az eredményem.


Gumikesztyűvel felnyúltam, nagyon gáz, de mivel magvas kenyeret fogyasztok, rengeteg magvat szedtem ki.( ez egyàltalàn miért nem ürült ki?).. illetve éreztem valami dúdort.


Mi lehet ez? Belső aranyér? Ha az, azzal mit kezdhetek?


Hova forduljak, ha a háziorvosom egy őrült?


Kicsit aggódom, nem szeretném, hogy ràk vagy polip legyen...


2020. dec. 1. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyúlkálj a végbeledbe. Az étkezési szokásaidon kellene változtatni, igaza van. Mit és mennyit eszel/iszol egy nap? Magasságod, súlyod?
2020. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elmennék akár magán úton is gasztróenterólógushoz, vagy proktologúshoz, ők biztosan megvizsgálnak.
2020. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Aranyér lehet maximum ezek alapján. Szerintem keress fel egy proktológust.
2020. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem be kellene feküdnöd egy elmegyógyintézetbe.
2020. dec. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
4-es. Talán inkább neked...
2020. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

167cm/65kg

2liter vizet minimum megiszom, és rengeteg zöldséget, salátát. De semmit nem változtattam az étkezési szokásomon. Tornázni is szoktam itthon.

Hát nem jó kedvemben nyúltam fel, de ha hashajtó sem hatott, kezdtem beparázni, hogy mi van.


Elmeroggyant nem vagyok, csak szimplán aggódom magam miatt! :)

2020. dec. 1. 21:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az útifűmaghéjat. Az rendbe hozza pár hét alatt.
2020. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél patikában protexin vagy hasonló tablettát, ami a használati útmutató szerint alkalmazva pár nap alatt a normálhoz hasonló bélbaktérium flórát hoz létre. Feltehetőleg valami gyomor-bél hurutod volt, ami megváltoztatta az addigi bélbaktérium flórádat illetve károsította a vastagbél belső falának nyálkahártyáját is. Ilyen esetben a bélműködés erősen lelassult állapotban van, akár napokon át is. Ha 1-2 héten belül nem áll vissza a megszokott bélműködés, akkor érdemes orvoshoz fordulni.
2020. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne egyél magvas dolgokat, nem mindenkinek tesz jót.

Az is lehet, hogy szimplán keveset eszel. Nem fogyózol?

2020. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!