Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a hatósági házi karantén...

Mi a hatósági házi karantén elrendelésének és megszüntetésének a menete (kontaktszemély) ? Honnét kapunk "piros papírt"?

Figyelt kérdés

A gyereket hazaküldték az iskolából hogy több osztálytársa pozitív lett, és azt mondta a tanítónéni, hogy "hatósági házi karanténba" fog kerülni mint kontakt személy.

Mi lesz ez után, jön majd a rendőr és hoz egy piros papírt és kiteszi ? 10 napig most digitális oktatás lesz, ha utána megint kinyit az iskola, mehet majd vagy arra is kell külön határozat?



2020. dec. 4. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs már kontaktkotatas. Csak az kerül karanténba, akinek pozitív a tesztje és aki egy háztartásban él vele, de itt csak 1x. Piros lap sincs már
2020. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Az óvodában sok pozitív dolgozó volt, és a kislányunk házi karanténba került.

Azt nem tudom, hogy lesz e piros lap, meg rendőrségi ellenőrzés, mert még csak most jött meg a határozat. Abban csak az van leírva, hogy dec 12-éig nem hagyhatja el a lakást, és elrendelhetnek tesztelést.

Többet még misem tudunk.

2020. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es: köszi, a határozat milyen úton jött meg? Nekünk egyelőre egy email van az osztályfőnöktől.
2020. dec. 4. 22:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Az óvoda igazgatója kűldte ki minden szülőnek, e-mailben.
2020. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem raknak karanténba, ertsd mar meg
2020. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 A mi lányunkat karanténba rakták, mert kontakt volt!
2020. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi hogy itt kérdezek de nalunk is a gyerek ovónénijének pozitiv a tesztje. Várom az e-mailt de elég ideges vagyok. Azt értem hogy a gyerek nem mehet el itthonról,de hívhatok pl mást hogy vigyázzon rá?
2020. dec. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es: nem hívhatsz, mert ő a gyerekedtől fogja elkapni a vírust. A gyereked jó eséllyel fertőzött (és terjesztő), csak náluk ez általában nagyon enyhe tünetekkel jár (vagy azokkal se).

Ha tudsz valakit, aki a közelmúltban (elmúlt 2 hónapon belül) bizonyíthatóan átesett a fertőzésen, már legalább 2 hete tünetmentes és hajlandó jönni, akkor hívhatod, bárki mást súlyos felelőtlenség lenne. Eszedbe ne jusson nagyszülőt v. bárkit 50 fölött hívni.

2020. dec. 8. 07:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszi a választ. Gyereknek szerencsére semmi baja,így gondolom a doki se vehet fel tpre. Marad a fizu nélküli.


És azt nem tudod hogy olyankor mi van ha más családtag x km-re dolgozik munkahely biztosítja neki a szállást de az állandó lakcíme az ami a gyereké. Ő haza jöhet? Hétvégen el kell hagynia a munkahelyi szállot...

2020. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos rendelhet tesztet (a gyereknek), ha az pozitív lesz, akkor hatósági karanténba kerültök és (úgy tudom) jár a táppénz. A lányom osztálytársai között van olyan, akinek pozitív lett a tesztje és az egész család karanténban van.


Náluk az volt, hogy a gyerek egy kicsit belázasodott, gyerekorvos (telefonon) elküldte őket tesztelésre (ez itt Bp-en úgy megy, hogy elkellett menniük egy "tesztpontra" ahol csináltak egy gyorstesztet), az rögtön pozitív lett, ezt megtelefonálták a gyerekorvosnak aki küldött egy karantént elrendelő határozatot. Azt nem tudom a szülők kértek-e táppénzt, de itt azt írják: [link]

---

Kapok-e táppénzt, munkabért vagy más kompenzációt a járványügyi elkülönítés idejére?

Igen. Ha a munkavállaló elkülönítés alatt van, akkor keresőképtelennek minősül és táppénzre jogosult a karantén első napjától.

---

Szerintem nyugodtan fel lehet hívni a gyerekorvost, hogy a gyerek nem érzi jól magát és covid volt az óvodában ahonnét hazaküldték, szeretnéd leteszteltetni.

2020. dec. 8. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!