Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy terjed a koronavírus?

Hogy terjed a koronavírus?

Figyelt kérdés
Tudom, naiv a kérdés, de ha pl. vírusos vagyok, de megmosom a kezem és úgy fogom meg a kilincset, akkor a kilincsen keresztül megfertőzhetem a velem egy háztartásban lévőket?

2020. dec. 6. 01:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Marcius ota nehany szazszor biztos hallottad, hogy cseppfertozessel es aeroszolosan. Puszta lelegzetvetel, nemcsak kohoges, beszed, stb... Orrlyukon, szajon jon ki, orron, szajon, szemen keresztul jut be.
2020. dec. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
1-est kiegészítve: főleg a médiával terjed.
2020. dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

a családtagjaidat a levegővel fertőzheted, de ha húzol maszkot, és bezárkózol egy szobába, kerülöd a kontaktot, mindent fertőtlenítesz magad után stb stb akkor kevesebb az esély , hogy elkapják.

És ha egy légtérben vagytok viseljenek ők is maszkot!

2020. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hallottam 100-szor, de eddig nem foglalkoztam vele, mert nem voltam érintett és én is azt hittem, hogy csak a médiával terjed. Most viszont pozitív lettem és jobban akarok figyelni - bár azt hittem, eddig elég jól figyeltem, kézmosás, maszk, stb., de úgy látszik, ez is kevés...


És köszi a válaszokat, a lényeg megvan, hogy ha mosom a kezem és maszk van rajtam, csak a kilincs megfogással nem fertőzök tovább...

2020. dec. 6. 12:11
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Hát azért közös fürdő, közös hűtő... Nyilván lehet vigyázni, de együttéléskor elég nehéz elkerülni a fertőzést. És a kilinccsel, villanykapcsolókkal is lehet fertőzni akár (ha pl orrfújás után fogod meg).
2020. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

"megmosom a kezem és úgy fogom meg a kilincset, akkor a kilincsen keresztül megfertőzhetem a velem egy háztartásban lévőket?"

Ha fertőtlenítve volt a kilincs, és azt fogod meg kézmosás után, akkor nem marad ott a vírus a kilincsen miattad.

Viszont ha nem volt fertőtlenítve a kilincs, akkor hiába mosod meg a kezedet, attól még ami ott ül rajta vírus, az nem fog róla eltűnni, bár mondjuk ilyenkor nem te fertőzöd meg azt, akinek onnan esetleg a kezére kerül, onnan meg a szájába, orrába, stb. Ha nem fertőtlenített a kilincs, akkor viszont saját magadat is tovább fertőzheted, ha onnan a kezedre kerül az ott várakozó vírus, arra vigyázz.

De egyébként nem elsősorban felületekről terjed a vírus, hanem kilégzéssel, köhögéssel, tüsszentéssel, stb., úgyhogy igen, hordjatok mind maszkot otthon is, főleg, amikor az ablakok is be vannak csukva. És senki se nyúlkáljon a szájába, szemébe, stb., legfeljebb alapos kézmosás után.

2020. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Hát nem tudom mennyire életszerű naponta többször fertőtleníteni minden ajtó/ablakkilincset, tévétávirányítót, mikróajtót, szekrény/fiókgombot, csaptelepet és vécélehúzót. De az igaz, hogy ez a kevésbé valószínű módja a terjedésnek. Mi is hordtuk itthon a maszkot, ezzel annyit értünk el, hogy volt olyan családtag, aki később kapta el.
2020. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

"nem tudom mennyire életszerű naponta többször fertőtleníteni minden ajtó/ablakkilincset, tévétávirányítót, mikróajtót, szekrény/fiókgombot, csaptelepet és vécélehúzót"

Szerintem is képtelenség. Viszont elég, ha nem nyúlkálunk a szánkba, szemünkbe, stb., max. alapos kézmosás után, meg ha semmit se eszünk kézzel - vagy csak alapos kézmosás után.

2020. dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
Nincs koronavírus, erre már rájöhettünk. Ez egy hatalmi összeesküvés.
2020. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es, hát igen, lehet, hogy nincs, biztos ezért kezdek lassan én is nem érezni szagokat, halnak meg többen az ismeretségi körömből, mint soha máskor...
2020. dec. 8. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!