Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki volt már MR vizsgálaton,...

Aki volt már MR vizsgálaton, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Alapból fülzúgás miatt utaltak be fülészetről, mert mindent szerettek volna kizárni.

Nagyon érzékeny a fülem, viszont a 1,5-2 hónapja tartó zúgás és fülkürthurut miatt ideiglenesen és átmenetileg rosszabbodott a hallásom és másabbul hallottam.

Vasárnap reggelre valamiért már nem a jobb fülem, hanem a bal fülem éreztem nagyon gyulladtnak (nincs vele semmi, nem tudni miért fáj doki szerint sem), és Vasárnap délelőtt meg jött az MR vizsg.

Volt rajtam védő fejhallgató, de egyes részek fülsküketítőnek tűntek, azóta rosszabbul hallok és másabbul, mintha nema saját fülem lenne. Az egész állkapcsom is másabbnak érzem. Aki volt koponya MR-en, annak visszajött a hallás utána a régihez képest?

Nagyon aggódom, mert mintha le lenne százalékolva afülem és hangosan is zúg. Tudom, hogy a dobhárthya jól és gyorsan regenerálódik, viszont félek, hogy ilyen marad a hallásom, aludni sem tudtam a stressztől észa z érzéstől.

Köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 8. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam koponya MR vizsgálaton fülzúgás miatt, de nem volt semmi mellékhatás
2020. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lejön az írásodból, hogy ráparáztál. Első körben nyugodj meg, nem okozott károsodást, ki van az a gép találva rendesen, nem lesz tőle egészségkárosodásod.
2020. dec. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor vissza fog állni? Barátomnál voltam aznap és ott pár óra múlva javult a hallásom, illetve rendesen tudtam aludni. Itthon viszont megint minden rám omilk. Nagyon féltem a hallásomat, mindig jó volt, most meg Október óta nagyon nehéz így. Tudom, hogy a stressz és a psichés bebeszélés is árt, viszont akkor tényleg nem okoz halláskárosodást? Oldalon írták, hogy hangos a gép és csak mérsékeli a hangokat a biztonsági fejes. Ne haragusjatok, hogy ennyire reparázom, cska nem szeretnék 20 évesen így élni csökkentett és másult hallással. Mintha másképp állna a fülem vagy másé lenne tényleg.
2020. dec. 8. 09:08
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a hallgató amit viseltél a zajcsökkentés miatt van szóval nem hiszem hogy attól lenne bármi.

Rendkívül rossz hallást (ideiglenesen) a fülkürthurut, megfázás okozhat.

2020. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már jobb lett a vizsgálat előttre a hallásom, viszont megpróbálok megnyugodni. Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 8. 09:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt MR és semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Szerintem kicsit ráparáztál. Probálj megnyugodni :)
2020. dec. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 apababa ***** válasza:
Nekem egy baleset miatt romlott meg a hallásom az egyik fülemre. Az oldallégzsák miatt. Én is úgy éreztem hogy ez nem is az én fülem , meg mintha vatta lenne benne jól feldugva. A magasabb frekvenciás hangokat nem hallom a hallóidegek végleges sérülése miatt. De mára megszünt a vatta érzés is és úgy érzékelem mintha jól hallanék, pedig nem . Amit ezzel mondani akarok az az hogy az agy idövel újra kalibrálja a hallást , elfogadva az új helyzetet. Remélem neked meggyógyul a füled és minden rendben lesz.
2020. dec. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, neked is a legjobbakat!
2020. dec. 9. 10:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet csak a fülkürthurut miatt ment el a hallásod ideiglenesen.
2020. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, megkérdezhetem, hogy mi lett veled? Hasonló cipőben járok én is.

Köszönöm.

2020. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!