Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvizsgálatból kiderül a rák?

Vérvizsgálatból kiderül a rák?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy labort, nincs semmi bajom, csak úgy.

Ha kérem, hogy mindent nézzenek, akkor, ha vannak rákos sejtjeim kimutatja?

Illetve, ha kérem, hogy mindent nézzenek, akkor miket néznek?

Mennyi mindent és mit?



2020. dec. 12. 03:22
 1/6 anonim ***** válasza:
2020. dec. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom konkrétan nem, de lehet ami utal rá.
2020. dec. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A speciális, kifejezetten rákos elváltozásra utaló markerek vizsgálata nem a rutinlabor része,és nem szokták csak a beteg kérésére, megnyugtatására vizsgálni.
2020. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3-as Ráadásul a tumormarker nem diagnosztikus vizsgálat, betegség követésre való kezelés alatt.

Vérből a leukémia mutatható ki rutin laborral. Ha nincs semmilyen panaszod, akkor CT vizsgálat esetleg kimutathatja, de ezt nem fognak bemondásra csinálni, és sejti szintű elváltozást még az sem mutatna. Mindent nem lehet kérni, csak fizetős alapon, több 100e Ft lehet a végösszeg, és nem garantál semmit.

2020. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Csak az onkológián végeznek marker szűrést is. Én, évente járok, mivel daganatos beteg voltam.
2020. dec. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak vérvizsgálatból a legritkább esetben derül ki a rák. (Kivéve a vérképzőszervi tumorok, mert ott elég gyakran pont ebből derül ki.)

"Mindent" pedig egy labor sem fog neked elvégezni, arról nem is beszélve, hogy ez a "minden" mindegyik labornál más.

2021. máj. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!