Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha kiderül a születendő gyermekről, hogy Down kóros? A 2. vérvizsgálatot a 16. héten végzik el, de akkor már nem lehet elvetetni, nem? Vagy ha ilyen súlyos beteg akkor igen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 21:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
A 24. hétig elveszik,ha beteg.Azért addig,mert az az élveszületés határa.Tudom,mert ebben a cipőben vagyunk most.
2011. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy a 24. hétig veszik el, de a 12. héttől meg kell szülnöd a magzatot.

Rólad, rólatok lenne szó? Miből gondolod, hogy beteg lenne?


Van egy ismerősöm, aki megcsináltatta az integrált tesztet, 29 éves, második terhességről van szó. A 2. vérvétel után összevetik az 1. vérvétel, ultrahang és a 2. vérvétel eredményét, abból adnak egy %-os értékelést. Neki nagyon rossz lett az értékelés, plusz az AFP-je is rossz lett. Minden orvos azt mondta, hogy beteg a baba, voltak mindenféle vizsgálaton, a terhessége végéig úgy volt, hogy beteg lesz a baba. A lány érezte, hogy nem lesz semmi baj, és szerencsére egészségesen született meg a 2. kislánya, a mai napig makk egészséges, semmi baja a világon.

2011. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nagyon sajnálom, hogy gondban vagytok, drukkkolok,hogy minden rendbe jöjjön!

Én még egyenlőre az első vérvizsgálat eredményét kaptam meg és nem túl bíztató az eredményem. Van már egy szép egészséges kisfiam és rettenetesen megijedtem: mi lesz, ha beteg a tesó???

2011. szept. 1. 21:33
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 hetesen volt amnioc-m, ott mondták, hogy 24 hétig meg lehet szakítani a terhességet ilyen esetben, ha tuti beteg lesz a baba. Borzasztó hetek voltak, de szerencsére egyészséges lett a kisfiunk.
2011. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
3%
Akkor is ember, akit meg kell szülni, nem pedig megölni. Rengeteg Down-kóros él a világban.
2011. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Inkább ne írtál volna semmit...

Ezt mindenki maga dönti el, hogy mit tud felvállalni.

Ha te igen, megszülnéd betegen is, az a te döntésed.

Ha más nem, az meg az ő döntése.

2011. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az AFP-m lett pocsék. Ezek után elküldtek genetikai uh-ra, amire konkrétan úgy kaptam időpontot, hogy akkor már 20 hetes voltam. Úgyhogy mi előtte elmentünk az istenhegyi géndiagnosztikai központba a 17. héten, ott kiderült, hogy sokkal kisebb a baba, mint kellene lennie. Megcsináltattuk náluk a négyes tesztet (vérből). Eredmény: Down-kockázat 1:450-hez, viszonylag magas kockázat. Ezután jött a genetikai uh a SOTE-n, ahol kiderült, ciszta van a baba fejében, és az egyik szívizom meg van vastagodva. Ezek alapján javasolták az amniot. Már másnap meg is csinálták, mivel addigra már eléggé előrehaladott volt a terhességem. Eredmény: a gyerek makkegészséges. És így is lett, hála égnek, most már 23 hónapos nagy legény.

De ha kiderült volna az amnio által, hogy beteg, biztosan elvetettük volna... (illetve sajna akkor már meg kellett volna szülni). :(

2011. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
7%
Kár, hogy legális az ilyenfajta gyilkosság az országban. Egy emberélet nem lehetne DÖNTÉS kérdése. Pontozzatok le nyugodtan, attól nekem nem lesz rosszabb.
2011. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
21.34-es Te vagy az az ember akit ekkora :)az arcomon tarkón ba... egy hólapáttal!
2011. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%
Betegség esetén 18.hétig veszik el a babát, nagyon különleges esetben a 24.ig, bár ez manapság nem szokás, mert a koraszülött-intenzíven volt már jó pár 23. hétre született csecsemő. Aki szerint meg kell szülni: látszik, hogy nincs Down-kóros a családodban... Ha lenne, akkor számodra is egyértelmű lenne, hogy csak szenvedés a gyereknek és a szülőknek is. Abszolút abortuszellenes vagyok, de a betegség az egyetlen, aminél én is azt pártolom.
2011. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!