Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatal lány, erős hajhullás...

Fiatal lány, erős hajhullás (jóformán kopaszság), rengeteg eredménytelen kivizsgálás, van még remény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon röviden összefoglalva:

van egy lány, kb. 10 éves kora óta hull a haja abnormális módon. Természetesen a szülei igyekeztek minden lehetséges orvoshoz elvinni, eredménytelenül (röviden: vér, fogak, különböző gyulladások, allergiák, pajzsmirigy). 17-18 korára annyira kiritkult már a haja, hogy az egész le lett borotválva. Kb. 20 éves korában újra elkezdett nőlni, de az utóbbi időben újra borzasztóan kihullott és újra borotvával végezte.


Nyilván nem itt fogunk rájönni a prolémájára, ha egy csomó orvosnak nem sikerült, de meg szeretnék valamit vitatni.


A hajhullása foltos, körkörös hullás, a fejbőr különöző részein. Tudtommal ez tipikusan pajzsmirigy problémákra utal. A kérdésem itt kezdődik. Állítólg az orvos elküldte egy ingyenes pajzsmirigy kivizsgálásra, ahol megállapították, hogy nincsen pajzsmirigy problémája. Ingyenes kivizsgálás során megmérig a TSH és T4 szintet tudtommal, viszont nem mérik meg az ellenanyagokat /antitesteket (antibodies), aTSHR, aTG, aTPO, T3. Az orvos szerint autoimmun betegség, és ennyivel lezárta. Lenne értelme elvégezni a többi pajzsmirigykivizsgálást? Tudtommal vannak olyan esetek, amikor az alap TSH és T4 szintek rendben vannak, de az antitestek nem. Ha valami krónikus thyreoiditis állna a háttérben, nem képzelhető el, hogy csak az antitesteken keresztül lehetne kimutatni a problémát? Alapból azt sem értem az orvos mi alapján mondta, hogy autoimmun, ha egyszer az alap pajzsmirigy értékei rendben vannak, a többi pedig nem lett megmérve. Egy ilyen kivizsgálás 20-50k forint, ezért is szeretnék minél jobban utánajárni a témának, nem csak felesleges dolgokat ajánlgatni az illetőnek. Természetesen nem akarok orvosra játszani, sem megkérdőjelezni őket, csupán nem szeretném hagyni, hogy szegény lány 10 éves kora óta élete végéig kopasz legyen. Ha valaki elmélyedt a témában és esetleg tudna a feljebb leírt kérdéseimre / kételyeimre válaszolni, kicsit elmélkedni a témábaj, nagyon megköszönönném :)



2020. dec. 27. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alopecia, mint betegseg, nem jott szoba? Vagy erre gondolt, amikor az autoimmun betegsegrol beszelt? Ha ez all fent, ugy tudom, sajnos nincs ra gyogymod. A test tobbi reszen amugy van szor? Nogyogyaszti gond nincs? Amugy erdemes egy teljes hormonpanelt csinaltatni, ez sosem felesleges penzkidobas, es erdemes lenne masik orvost is keresni, mert nekem ez az orvos nagyon lerazosnak tunik.
2020. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány kg?
2020. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs konkrét betegség, csak annyi, hogy autoimmun. Elég lerázós duma szerintem, dehát ez van sajnos ...

A test többi részén van szőrzet (amennyire egy átlagos nőnek van szőrzete), se női, sem bármilyen más egyéb problémája nincsen.

2020. dec. 27. 21:52
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

180cm+-, 75kg+-, de csupa izom, mezőgazdaságban dolgozik, aktív fizikai munkát.

2020. dec. 27. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
alopecia jutott eszembe nekem is, úgy tudom az autoimmun. van rá gyógyszer (vagy kezelés? nem tudom pontosan) de állítólag baromi drága
2020. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt olyan 2500-3000 ft körül/db van egy vizsgálat. Az egész országban elérhetőek, és ki lehet választani mit kérsz, szerintem ennyit megér. És természetesen keresni kell egy másik orvost.
2020. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocsánat, a link lemaradt


[link]


6-os voltam.

2020. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, sziasztok!

Kérdező, kérlek írj, hogy mi történt azóta! Volt a hölgy további kivizsgáláson? Mit állapítottak meg?

Írj légy szíves.

ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!