Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tartós székrekedés esetén...

Tartós székrekedés esetén milyen orvosi vizsgálatokra számítsak?

Figyelt kérdés
Születésem óta problémás az emésztésem, mindig székrekedéses típus voltam. Viszont olyan helyzettel, mint a mostani, még nem találkoztam. Két hete nagyon erős székrekedésem van, nagyon nehezen tudok székletet üríteni, akkor is olyan érzésem van, hogy nem ürült ki teljesen. A hasam puffadt, feszít, borzasztó rossz a közérzetem. Ezalatt kétszer volt lazább székletem, de nem tudok megkönnyebbülni. Két nap múlva jön meg a megvonásos vérzésem, előtte néha szoktam puffadni, de ilyen még nem volt, biztos, hogy nem PMS. Hashajtót nem merek bevenni, mivel mindre rá van írva, hogy ismeretlen eredetű székrekedésnél nem ajánlott, nekem pedig fogalmam sincs, mitől van ez. Magnéziumot szedtem csak, eredménytelenül. Hétfőn megyek a háziorvoshoz. Sokat segítene, ha valaki, aki hasonló helyzetbe került, le tudná írni a tapasztalatait. Nem tudom, milyen vizsgálatok várnak rám, gondolom továbbküldenek gasztroenterológiára. Félek a tükrözésektől, gyomortükrözésem már volt, ébren, ami traumatikus élmény volt. Soha többet semmilyen tükrözést nem vállalok ébren. Örülnék, ha valaki megosztaná, hogy hasonló helyzetben milyen vizsgálatokon ment keresztül és mi oldotta meg a problémáját. Köszönöm.

2020. szept. 25. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A menstruációs ciklus második felében megemelkedik a progeszteron szint, ami a bélmozgások intenzitását csökkentheti. Ha alapból is hajlamos vagy székrekedésre, ez ilyenkor fokozottan jelentkezhet. Tovább ronthat a helyzeten a rossz étkezés, mozgás hiánya vagy akár a stressz is. Szerintem nálad is ez lehet a helyzet, nem tudom utóbbiakra mennyire szoktál figyelni. Hashajtót nyugodtan vehetsz most be, szerintem csak erős fájdalmak esetén van tiltva. Oké, hogy szeretnéd kivizsgáltatni magad, de addig valamit kell kezdeni a helyzettel.

Nem írtad hány éves vagy és eddig milyen vizsgálataid voltak, de először várhatóan elküldenek laborba, majd megnézik, hogy van-e valamiféle ételérzékenységed. Ezek után lehet, hogy ajánlanak valami diétát próbaképpen. Mivel írtad, hogy mindig is székrekedéses voltál, így lehet szó valami fejlődési rendellenességről a belekben, ennek kiderítéséhez viszont valószínűleg szükség lesz vastagbél tükrözésre is. Szerencsére nekem nincs benne tapasztalatom, de rokonok elmondása alapján nagyon kellemetlen. A vizsgálat során a belekbe levegőt fújnak, ami feszítő, görcsös érzéssel jár, mindezt pedig megelőzi egy intenzív hashajtás. Ezt a mizériát én csak végső esetben vállalnám be.

2020. szept. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy olyan kajákat eszel, ami neked nem megfelelő.

Az egyik embernek vmi jó, de ugyanaz egy másiknak nem.

Nekem például a kenyér volt ilyen, hogy nehezebben ment a székelés, de kiiktattam.

És ugye nagyon sok ember mindennap azt eszi és nincs attól bajuk.

Másoknak viszont nagyon is van.

Nálad is a kenyérre gyanakszom és valószínűleg más bajok is vannak a kajálásoddal.

Muszáj az étkezésen is változtatni.

Voltál azóta vizsgálatokon? Mit állapítottak meg?

Egyébként több módszer is van, ami segíthet, de mindenképpen tudni kellene, hogy nincs-e bélelzáródás, bélösszenövés. Menj el hasi ultrahang vizsgálatra legalább.

ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!