Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfertőződhettem veszettséggel?

Megfertőződhettem veszettséggel?

Figyelt kérdés

Ha egy veszett állat ürülékét a kutyám megeszi, aztán megnyalja a kezem, én pedig úgy hozzányúlok az orromhoz vagy szememhez, akkor elkaphatom a veszettséget?

Úgy olvastam az ürülék nem veszélyes, de nem volt odaírva, hogy mi van nyálkahártyával való érintkezés során.

Kezet mostam előtte, úgy nyúltam az arcomhoz, de már abban sem vagyok biztos, hogy rendesen kezet mostam-e.



#vírus #veszettség #ürülék #Veszett állat ürüléke
2020. dec. 29. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nincs sok esély rá. Itthon azért a veszettség elleni oltást komolyan veszik.

93-ban volt talán itthon az utolsó veszettség miatti megbetegedés.

2020. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség így nem terjed
2020. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem így terjedd.

De azért az érdekelne, hogy hogyan jött ez a kitaláció?

Tehát, láttál egy habzó szájú (és a veszettség egyéb tüneteit is produkáló) rókát szarni a réten, aztán oda vitted a kutyádat, és le nyomtad a torkán az ürüléket (különben nem eszi meg), aztán begyúltál a kutya szájába (magától nem adna puszit ezek után), és utána kézmosás nélkül piszkáltad a szemed/orrod/szád (az arcon nincsenek nyálkahártyák).

Nem túl életszerű.

De ha mégis így történt, akkor hagyjuk dolgozni a természetes szelekciót.

2020. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy jött, hogy láttam hogy a kutya egy pillanatra megevett egy kakit, és sétáltatás végén otthon megnyalta a kezem, meg belenyúltam az ivóvizébe is, és utána nem tudom, hogy mennyire alaposan mostam meg a kezem.
2020. dec. 30. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!