Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon magas a lázam! Mit tegyek?

Nagyon magas a lázam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
40 körül van. Ráz a hideg, remegek, az előbb összeestem, hányingerem van, szédülök mint állat, nyom a halántékom és fel se tudok kelni. Hívtam az orvost, de nem rendel csak holnap délután. Rakat gyógyszert vettem már be, nem segít. Hideg vízben is ültem, de 30 perc után újra felmegy. Nem vagyok koronás, 2 napja volt tesztem, mind 2 negatív. Nagyon félek. Tudok valami egyebet csinálni?

2021. jan. 3. 00:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Háziorvosi ügyelet vagy 112


Egyedül vagy?

2021. jan. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Menj el az orvosi ügyeletre. Arra nem vonatkozik a kijárási korlátozás.
2021. jan. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Hívjál mentőt. Ne indulj el így, mert összeesel az utcán, kihűlsz és meghalsz.
2021. jan. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Akkor a mentőket hívd, mielőtt esetleg lázgörcsöt kapsz, vagy elájulsz.

Én magas láztól elárulok.

Csak injekciótól megy le.

2021. jan. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Mentő!
2021. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
112. Most.
2021. jan. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Voltam egyedül ilyen lázas, egy kis vödör hideg vizet állítottam az ágy mellé, és 5 ronggyal feltekerve, prizniccel hűtöttem a nyakam, a két csuklóm és a két bokámat. Ez levitte, csak mindig újra kellett vizezni és kicsavarni mikor langyos lett.
2021. jan. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Fokozatosan hűtöd le a vizet? Hirtelen nem szabad hidegbe ülni és azt se szabad megvárni, hogy a hűtőfürdőtől dideregni kezdj, mert akkor a szervezet kompenzálni kezd és feltornázza a lázat. Először melegvízbe ülj bele és kb. 15-20 perc alatt hűtsd le olyan 32-33 fokra. De ha dideregnél, akkor szállj ki. Ettől persze még van olyan láz, ami ilyenkor nem sokat csökken.
2021. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
72%
Orvos
2021. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mentőt kell hívni. A háziorvosi ügyelet lázas beteget most nem tud ellátni, se háznál, se a rendelőben, be se engedjük a beteget a covid miatt.


Üdvözlettel, egy háziorvos

2021. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!