Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 hete elönt a melegség és...

2 hete elönt a melegség és folyik rólam a víz. Olyan mintha magas lázam lenne. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Kicsit megfáztam és akkor kezdődött. 37.3 hőemelkedésem is volt. Azt hittem attól van. De már elmúlt, a leizzadás napjában többször viszont nem. Még ma is volt, miközben alul voltam öltözve a hidegben. Szó szerint forrónak érzem a testem meg az arcom is. Megijedek, hogy magas lázam van. Megmérem és vagy semmi, vagy max 37. Mitől lehet ez? Még fiatal vagyok a klimaxhoz, szóval az kizárva. A közérzetem sem az igazi, nem fáj semmim csak olyan furán érezem magam. Adjatok ötletet, mert ilyen kis problémával nem akarok orvoshoz menni és a váróban elkapni valami komolyabbat. De azért aggaszt a dolog, jó lenne ha elmúlna.

2019. ápr. 23. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha 37ig felmegy, akkor hőemelkedésed van, vagyis nem gyógyultál meg. A test ilyenkor védekező üzemmódba kapcsol, emiatt vagy rosszul.
2019. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Le lehetsz gyengülve. Igyál sok teát, folyadékot! Idegtől is lehet, de én nálad inkább a betegségre tippelek. Menj el a háziorvosodhoz, mert lehet kellene csináltatnod vérképet. 2 hét azért elég hosszú idő. Már rendbe kellett volna jönnöd a betegségből.
2019. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Jó napot! Sokszor van melegem és néha 37 a hőmérsékletem. Alapból 36.8 szokott lenni"

Biztos örülni fog az orvos. :)

Pár nap múlva meg majd 39 lesz attól amit az orvosi váróban kapok el. Megéri.

Vérvételre meg nem küldenek el csak úgy, főleg ha fél éve voltál. Ugyanis pénzbe kerül. Egyébként sem valami mindenható dolog. Nekem még sosem mutatott eltérést bármilyen nagy bajom volt.

2019. ápr. 23. 21:40
 4/11 A kérdező kommentje:
Kicsit olyan érzés mint amikor valaki leég a napon és olyan meleg mindene. Néha megborzong néha meg folyik róla a víz.
2019. ápr. 23. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Öcsém a vérvételt a TB állja. Mit árthat ha elmész orvoshoz elmondod a panaszaidat? De biztos neked van igazad jobb kínlódni nem értem ha ilyen a hozzáállásod akkor egyáltalán minek írtad ki a kérdést
2019. ápr. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már kétszer írtam le miért nem akarok elmenni az orvoshoz. Igen a tb támogatja. De ettől még az egészségügynek nincs ingyen és a háziorvos nem osztogathat vizsgálatokra beutalót ha nemrég voltál. Azért írtam ki mert hátha másnak is volt már hasonló és kapok hasznos választ. Azt viszont én nem értem ha a kérdező kér valamit akkor miért írják le válaszként csak azért is azt.
2019. ápr. 24. 07:17
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Hát, én most pont így vagyok, csak én nem húztam hetekig. Négy napja folyamatos hőemelkedésem van, a hasonló jàrulékos tünetekkel, mint neked.

Meg egy kis köhécselés, de semmi extra. :) A hőemelkedés megijesztett, hogy nem múlik, szóval elmentem vele dokihoz. Igen, ezzel a szöveggel, hogy 37,1es hőemelkedésem van, ami nem múlik.


Kezdődő kétoldali tüdőgyulladás lett az ítélet némi vizsgálat meg röntgenre zavarás után.

Végül is tényleg semmi bajom nem volt, csak a hőemelkedés miatti hőhullámok.


Én a helyedben nem játszanék ezzel.

2019. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem köhögök kicsit sem és nincs tüdőgyulladásom.
2019. ápr. 24. 16:30
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy tüdőgyulladásnak vannak tünetei. Volt már kettő. Elég gyorsan feltűnne ha a tüdőmmel lenne baj. Aki nem rutinos benne annak lehet nem tűnik fel. És más a tűrőképesség is. Ami neked kis köhögés attól más majd meg fullad. De aki jól kap levegőt, nem fáj semmije és egyáltalán nem köhög, annak nincs tüdőgyulladása! Annak nem az egyetlen tünete a hőemelkedés. Egyébként is clamidia meg micoplasma ellen már védett vagyok. Ezek a leg gyakoribbak.
2019. ápr. 24. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem a múló hőemelkedés valamilyen problémàt jelez, gyulladást a szervezetben valahol, amit nem a gyk fog neked megoldani.

De ha ennyire taszít a doki gondolata is, akkor szenvedj tovább, milyen választ vársz ezen kívül? :)

2019. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!