Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lábfejen lévő, kiskori ekcemar...

Lábfejen lévő, kiskori ekcemara van megoldás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 10 éves kora óta szenved vele és eléggé csúnyán tönkre tette a bőrét.

Csak itt jön neki ki nagyon.

Más helyeken elég a körömvirág, vagy amit az orvos írt fel.

Képet rakok fel kommentbe.

Hátha valaki tudna megoldást, azt megkoszonnem.

Az illető egy hölgy és 27 év környékén jár.

Most kerültünk közelebbi kapcsolatba és igy láttam a lábát.

Nem mentem bele, hogy miért nem foglalkozik vele, mert nagyon kínos számára és nem akartam egyelőre ezzel "bántani" a lelkét.

Csak jó lenne valami ami használna neki.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!



2021. jan. 4. 15:43
 1/4 A kérdező kommentje:
2021. jan. 4. 15:44
 2/4 anonim ***** válasza:
Te kívülről annyit látsz, hogy az illető nem foglalkozik vele, de nem tudhatod, mi van mögötte. Nekem óvodás korom óta ekcémám van. Éveket töltöttem azzal, hogy orvosról orvosra jártam, vagyonokat költöttem krémekre, gyógyszerekre, hipoallergén tisztálkodó- és takarítószerekre, de még diétás étrendre is, de teljesen hiába, mert soha semmi sem használt. Kb. 20 év után beláttam, hogy fölösleges ebbe több időt és pénzt ölnöm, mert ezzel együtt kell élnem és kész. Csúnya és kellemetlen, de nem halálos vagy életveszélyes, csak egy esztétikai hiba. Más kívülállóként biztos rajtam is csak annyit lát, hogy ilyen a bőröm, és hogy milyen igénytelen vagyok, amiért nem foglalkozom vele, pedig rohadtul nem erről van szó.
2021. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Félre érted!

Ő mondta nekem, hogy nem foglalkozott vele.

Csak utána már nem akartam bele folyni.

Tudom milyen érzés.

Gyermekkoromban én is ateltem sajnos.

Több hónapig tetőtől talpig kotogettek az orvosok, atopias dermatitis miatt.

Nekem erős szteroidos kezelés után elmúlt, vagyis tünetmentes vagyok.

2021. jan. 4. 16:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamilyen ételérzékenység az oka. Nekem a glutén hozza ki, a kisfiamnak pedig a tejfehérjétől volt pici korában nagy területen ekcémája. Ő szerencsére már "kinőtte" (már nem diétázik szigorúan), nekem a diétától múlt el, de ha eszek valamit, amit nem kellene, másnapra megint előjön. A krémek és kenőcsök csak ideig-óráig mulasztották el - csak tüneti kezelésre alkalmasak, az okot nem szüntetik meg.
2021. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!