Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nálaatok a közepesen szűk...

Nálaatok a közepesen szűk körben (apai, anyai ági rokonság) közül hányan (voltak) rákosak? És közülük hányan élték túl?

Figyelt kérdés

Nekem két nagynéném, és a papám lettek rákosak, ebből ketten túlélték.


Igazából kíváncsi vagyok így a "statisztikákra", hogy más családokban ez mennyire jellemző.



2021. jan. 6. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Nagy statisztikát itt nem fogsz látni. És mire akarsz ebből következtetni? De tessék....anyám, apám, anyai nagyszüleim, nagynéném. Senki nem élte túl.
2021. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy nagynénémről tudom biztosan, nem élte túl.
2021. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 nagyszülőm, nagypapám sajnos elhunyt, nála már csontáttét is volt a felfedezés időpontjában, nagymamám emlőtumora korai stádiumban diagnosztizálva lett, azóta már 12 év is eltelt, él és virul.
2021. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit leírunk nem reprezentatív. A statisztika az, hogy a betegek 40-50%-a hal meg, de ez függ attól, hogy milyen daganatról van szó. Hererákban szinte senki nem hal meg, egy hasnyálmirigyrákban sajnos szinte mindenki.

Az én családomban ketten voltak, ebből egy túlélte, egynek pedig folyamatban van a betegsége, de valószínűleg ő sem ebben fog meghalni.

2021. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a családomban nem volt rákos, más, krónikus betegség viszont igen és ebbe is bele lehetett halni és sajnos bele is haltak, pillanatok alatt. De ismertem olyat is, akinek a családja hírből sem ismerte a rákot, mégis egész fiatalon 40 éves kora előtt hunyt el.
2021. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apukámnak 10 éve(akkor 35 éves), a férjemnek 1 éve(akkor 20 éves) Hodkin-limfómája volt apukám már jól van, a férjem a kemoterápiával végezett elvileg tünetmentes kontrollra járunk.
2021. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!