Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, aki régóta...

Van itt olyan, aki régóta szed koleszterin csökkentőt?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki rég szedi, tapasztalt esetleg valamilyen mellékhatást? Mert ugye annyi rosszat lehet hallani róla. Az én koleszterinem, már évek óta magasan van. Legutóbb 8.1 volt, a háziorvos azt mondta, hogy egyenlőre ne foglalkozzunk vele.
2021. jan. 9. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én értékem 7,9 és ugyanezt mondta a háziorvosom. Sőt, egy neurológus is megerősítette ezt. A férjem nem tudta szedni, 3 félét próbáltak, mindháromnál a 2. nap iszonyat izomfájdalma lett.
2021. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak most én elkezdtem parázni kicsit. Mindkét szememnél, a pupilla felett, a szivárvány hártya, szürkésen elszíneződött. A szemorvos nem tudja az okát, valamilyen betegség miatt lehet azt mondja. Felvetődött, hogy koleszterin "lerakódás". Kicsit utána olvastam, és találtam ilyet.
2021. jan. 9. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen orvosnal voltatok, de nagyon nem foglalkozik veletek. Az édesanyám esetében ebből lett egy inoperabilis végbél daganat.

Mindkét érték rendkívül magas. Ha nem jó az adott koleszterin-csokkento, akkor ki kell próbálni mást, nagyon sokféle kol.csokkento van a piacon, emellett folyton monitorizalni kéne a majertekeket - ami persze itthoni viszonyok mellett elkepzelhetetlen.


Az én édesapám példáját felhozom nektek: magasabb volt a koleszterinje, ezért elzavartam a háziorvoshoz kapott is gyógyszert, nem volt jó neki, mert voltak tünetei, ezért gyógyszert cseréltek és már nincs baja. Emellett folyton nézik a máj paramtereit. Teljesen rendben van. Egy jó haziorvos kell!

2021. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ilyenről még nem hallottam, hogy a magas koleszterin végbéldaganatot okoz. A Pedig de!-nél pedig valami hihetőbb bizonyítékkal is szolgálhatnál.
2021. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet kicsit hülyén fogalmaztam. Nem a gyogyszertol lett végbél daganata, hanem elbagatelizalt egy sor dolgot. A gyógyszernek ehhez nincs köze. Elég félreérthetően fogalmaztam. Bocsánat
2021. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!