Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat állandó büfögést?...

Mi okozhat állandó büfögést? Reflux? Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sok szemét kaját ettem az utóbbi időben (chipsek, smack levesek, gyorskajàk) és az utóbbi időben észrevettem hogy egyre többet büfögök. Mostanra odáig fajult a dolog, hogy iszom egy korty vizet és már rögtön büfögök utána. 2 napja elkezdtem diétazni jobb a helyzet, de messze nem tökéletes. Jovoheten elmegyek dokihoz de esetleg addig valakinek tipp? Gondoltam hogy esetleg reflux, mert van hogy folyadékkal jön vissza a bufoges de semmi egyéb tunetem nincs (gyomorégés, étvágytalanság, fájdalom, semmi.) olvasgattam az internetet és nem nagyon kellett volna, mert a nyelőcső és gyomorràktól mindent megtaláltam, és most eléggé fèlek.
2021. jan. 13. 08:46
 1/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A bûfögès termèszetes folyamat, ilyenkor távozik a gyomorból a felesleges levegô. Pèldául a rágógumizas közben sokkal több levegô kerûl a gyomorba, amely egy idô után böfögèshez vezethet. Ugyanez a helyzet, ha nagyon gyorsan eszûnk, habzsolunk, mert óhatatlanul is több levegôt nyelûnk, mintha lassabban ennénk ès alaposabban megrágnánk a falatot. A másik ok pedig a Reflux. Reflux esetèn a nyelôcsô nem záródik megfelelôen ès a gyomortartalom visszajut bele, illetve akár a szájûregbe is. Reflux esetén a böfögèst általában gyomorègès, hasi diszkonfortèrzès, alkalmankènt pedig hányinger, hányás kisèri. Lehet Laktózintolerancia is, ha a szervezetbôl hiányzik a laktáz nevû enzim, akkor sokkal nehezebben megemèszteni a tejtermèkeket. Akik ilyesmiben szenvednek, tejtermèkek fogyasztása után viszonylag rövid idôvel puffadást, gyomorfájást, böfögèst tapasztalnak. Javaslom; kerûld a szènsavas italokat, a zsiros sûlteket, krèmes desszerteket, nyers salátákat. Kerûld az irritáló anyagokat, pl; alkohol, nikotin, zsiros vagy èdes ételek. Megkönnyebbûlèst hozhat a kömèny vagy èdeskömèny tea. Ha a fent leirtak nem segitenènek, akkor forduljál orvoshoz.! Minden jót!
2021. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, végig olvastam. A laktozra nem gondolnék, mert szó szerint minden után büfögök egy korty víz után is, nem csak tejtermék után.A refluxra gyanakszom, de amit leírtál semmi nincs (gyomorégés, hànyinger.) úgyhogy nem tudom mi lehet, mert semmi más tünet nincs csak a masszív büfögés.
2021. jan. 13. 11:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Próbálj meg több magokat enni.

2021. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!