Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dalacin 300mg mikor hat?

Dalacin 300mg mikor hat?

Figyelt kérdés

Tüszős mandulagyulladásra írták fel nekem csütörtökön, napi négyszer egy tablettát. A 12. szem után még mindig nem érzek jelentős javulást, pedig úgy olvastam, hogy 24-48 óra elteltével már el kellene kezdenie hatni. Az egyik mandulám már kevésbé fáj, de a másikból már a fülem felé is sugárzik a fájdalom. Advilt szedek mellé, de még így is nagyon fájdalmas a nyelés. Van rá esély, hogy ezután indul be a gyógyulási folyamat, vagy hívjam hétfőn a háziorvost, hogy írjon fel mást?

(Főleg személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi)



2021. jan. 24. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan bakteriális fertőzésem, ahol már legalább 2-3 napja szedtem az antibiotikumot és még akkor lettem csak lázas, előtte meg nem voltam az. Aztán eltelt megint 2-3 nap, nem történt gyógyszerváltoztatás és már érezhető volt a javulás. Szóval ha nagyobb kiterjedésű fertőzésről van szó, akkor nem biztos, hogy az elején már érzel hatást, hosszabb idő kell. Meg ez nyilván szervezet függő is. De ha nem javulsz, akkor mindenképpen hívd fel a háziorvosodat.
2021. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Te egyeztettél a háziorvosoddal, hogy nem használ a gyógyszer, de azt javasolta, hogy szedd tovább, vagy vártad a csodát, és meg is érkezett?😅 Nem akarom, hogy az elmúlt négy nap antibiotikum fogyasztása “pocsékba menjen”.
2021. jan. 24. 14:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha más esetleg érdekelt lenne a témában, és idetéved, nekem az ötödik napon jelentkezett érezhető javulás, és onnan már nagyon gyorsan gyógyult. :)
2021. jan. 27. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!